Sylwester Chruszcz dołączył do klubu PiS

Poseł koła Wolni i Solidarni Sylwester Chruszcz dołączył do klubu PiS (fot. arch.PAP/Jakub Kamiński)

Poseł koła Wolni i Solidarni Sylwester Chruszcz dołączył do klubu PiS. „Pragnę poinformować, że dziś jednogłośnie zostałem przyjęty do Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości” – napisał Chruszcz na Twitterze.

PiS z ogromną przewagą. Trzy partie w Sejmie

Gdyby w marcu odbyły się wybory parlamentarne, 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu poparłoby PiS, 20 proc. głosowałoby na PO, 5 proc....

zobacz więcej

„Jest to naturalna konsekwencja poparcia reform, wprowadzanych przez Zjednoczoną Prawicę. Dziękuję PiS za zaufanie” – dodał poseł.

Po dołączeniu Chruszcza klub PiS będzie liczył 238 posłów.

Chruszcz zasiada w Sejmie po raz pierwszy. Startował do Sejmu z listy ruchu Kukiz'15. W okręgu w Szczecinie zdobył 11052 głosy. Z klubu Kukiz'15 wystąpił w październiku 2017 r. i wstąpił do koła Wolni i Solidarni, którego szefem jest Kornel Morawiecki.

Poseł argumentował wówczas, że „chce uczestniczyć w obozie, który realnie reformuje kraj, a nie być w opozycji, która tylko recenzuje”.

Chruszcz jest wiceszefem sejmowej komisji infrastruktury i zasiada również w komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Poseł z wykształcenia jest architektem, ukończył Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej.

źródło:
Zobacz więcej