RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pokochaliśmy zamawianie jedzenia na odległość. Rynek rozwija się dynamicznie

W ubiegłym roku na jedzenie zamówione do domu lub pracy wydaliśmy 6 mld zł (fot. Pexels)
W ubiegłym roku na jedzenie zamówione do domu lub pracy wydaliśmy 6 mld zł (fot. Pexels)

Już jedna czwarta obrotów rynku restauracyjnego przypada na jedzenie dostarczane nam do domu lub pracy – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. W ubiegłym roku wydaliśmy na nie 6 mld zł.

Za cebulę jak za pomarańcze. Cenowy skok w warzywniaku

Kilogram cebuli kosztuje niemal tyle samo, co kilogram pomarańczy – pisze „Super Express”. W ciągu roku cena tego warzywa zwiększyła się aż...

zobacz więcej

Rozwój tej branży jest dynamiczny i nic nie wskazuje na to, by miał zacząć hamować. Z raportu opracowanego przez PizzaPortal.pl, drugiego największego gracza na tym rynku, wynika, że w 2025 roku rynek dostaw jedzenia wart będzie niemal 12 mld zł.

Zdaniem ekspertów ten wzrost w największym stopniu będzie zasługą zamówień online. To obecnie najdynamiczniej rozwijający się segment rynku. W ostatnim roku urósł o 50 proc. – do 0,9 mld zł, podczas gdy jeszcze w 2015 r. jego wartość wyceniano na 200 mln zł.

Prognozy przewidują, że w ciągu sześciu lat rynek zamówień online ulegnie zwiększeniu pięciokrotnie, do 4,5 mld zł, i usługa ta będzie odpowiadała już za niemal połowę wszystkich zamówień składanych na odległość.


źródło:
Zobacz więcej