RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Lekarz doradzał aborcję, gdy Emilia Wojtyłowa miała urodzić Karola”

– Kiedy Emilia Wojtyłowa była w ciąży i miała urodzić Karola Wojtyłę okazało się, że ciąża jest zagrożona. Lekarz doradzał jej aborcję mówiąc, że nie przeżyje porodu i dziecko też. Mimo to zdecydowała się urodzić i 18 maja 1920 roku przyszedł na świat przyszły papież – powiedziała w „O co chodzi” dr Milena Kindziuk z UKSW, publicystka, pisarka.

14 lat temu odszedł Jan Paweł II

14 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku zmarł Jan Paweł II, od 2014 roku święty Kościoła katolickiego. Zasiadał na Stolicy Piotrowej w latach 1978-2005....

zobacz więcej

W 14. rocznicę śmierci Jana Pawła II goście programu „O co chodzi” wspominali papieża i jego pontyfikat.

– Kiedy przygotowywałam książkową biografię Emilii Wojtyłowej dotarłam do źródeł historycznych i ludzi, którzy potwierdzają, że kiedy była w ciąży i miała urodzić, jak się później okazało Jana Pawła II, wyszło na jaw, że ciąża jest zagrożona. Lekarz doradzał jej aborcję mówiąc, że nie przeżyje porodu i dziecko też. Emilia Wojtyłowa mimo to zdecydowała się urodzić i 18 maja 1920 roku przyszedł na świat Karol Wojtyła – mówiła Milena Kindziuk.

Jej zdaniem papież prawdopodobnie wiedział o tym fakcie. – Rozmawiał na ten temat podczas jednej z pielgrzymek do Polski, z akuszerką która odbierała poród – powiedziała publicystka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej