RAPORT

Kampania 2020

Trzęsienie ziemi w Lechu Poznań. Adam Nawałka stracił posadę trenera

Adam Nawałka odchodzi z Lecha Poznań – podała strona klubu. Jego obowiązki ma przejąć Dariusz Żuraw, który do tej pory prowadził trzecioligowe rezerwy poznańskiego klubu.

Adam Nawałka trenerem Lecha Poznań. Zaczyna w poniedziałek

Adam Nawałka zostanie w poniedziałek trenerem Lecha Poznań. Jak informuje portal „Przeglądu Sportowego”, były selekcjoner reprezentacji Polski...

zobacz więcej

Nawałka przejął klub w listopadzie ub. r. Od tego czasu Lech zagrał w 11 meczach ligowych. Zanotował w nich 5 zwycięstw, 1 remisu i 5 porażek. Wiosną poznaniacy wygrali tylko 2 z 7 spotkań.

– Darzymy trenera Adama Nawałkę ogromnym szacunkiem, dlatego ta decyzja była dla nas niełatwa. Zarówno szkoleniowiec, jak i my doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że nie tylko wyniki, ale i postawa drużyny była daleka od naszych oczekiwań. Dziękujemy trenerowi za wielkie zaangażowanie i pracę jaką wykonał w klubie przez te kilka miesięcy. Życzymy mu również powodzenia w dalszej pracy szkoleniowej – powiedział prezes Lecha Karol Klimczak w imieniu zarządu oraz dyrektora sportowego.

Wraz z Nawałką klub mają opuścić jego najbliżsi współpracownicy. Zespół trenować będzie teraz Dariusz Żuraw, pracujący do tej pory z trzecioligowymi rezerwami klubu. Jego asystentem ma być Karol Bartkowiak, z którym Żuraw współpracował również w drugiej drużynie Lecha.

źródło:
Zobacz więcej