RAPORT

Pogarda

Volkswagen Poznań z rekordem liczby wyprodukowanych samochodów

Volkswagen Poznań to największy pracodawca w województwie wielkopolskim (fot. arch. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Volkswagen Poznań to największy pracodawca w województwie wielkopolskim (fot. arch. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Najnowsze

Popularne

Spółka Volkswagen Poznań (VWP) poinformowała, że w minionym roku z jej fabryk wyjechała rekordowa liczba blisko 267 tys. pojazdów. VWP podkreślił, że dzięki temu wynikowi stał się liderem wśród producentów samochodów w Polsce.

Ford wycofuje się z produkcji samochodów osobowych w Rosji

Ford poinformował, że zamyka trzy fabryki w Rosji, wycofując się z produkcji samochodów osobowych w tym kraju. Associated Press podkreśla, że...

zobacz więcej

Taśmy produkcyjne zakładu w Poznaniu opuściło w minionym roku 161035 szt. modeli VW Caddy i 29880 modeli VW Transporter T6. We Wrześni natomiast wyprodukowano 66889 szt. samochodów VW Crafter oraz 9015 szt. modeli MAN TGE. W porównaniu z 2017 r. produkcja samochodów w VWP wzrosła o 12 proc.

VWP podkreślił, że po 25 latach obecności w Polsce spółka po raz pierwszy w historii została liderem na krajowym rynku producentów samochodów.

– Tak dobry wynik – 1170 samochodów dziennie – to rezultat wielomilionowych inwestycji m.in w uruchomienie produkcji modelu VW Crafter oraz zaangażowania i determinacji naszych wszystkich pracowników. Do osiągnięcia tego wyniku przyczyniły się także dokonania działu zabudów specjalnych – powiedział prezes VWP Jens Ocksen.

Produkcja zabudów specjalnych, która przekroczyła w zeszłym roku 75 tys. sztuk, wzrosła o 25 proc. Jak podała spółka, wyzwaniem na ten rok jest uruchomienie seryjnej produkcji turystycznej zabudowy modelu VW Grand California, której roczny wolumen produkcyjny planowany jest na 3,5 tys. samochodów.

Z kolei Odlewnia Volkswagen Poznań zamknęła 2018 r. wynikiem 4 mln 424 tys. wyprodukowanych komponentów – głowic cylindrowych oraz obudów przekładni kierowniczych. Spółka poinformowała, że jesienią odlewnia rozpocznie seryjną produkcję obudowy przekładni dla modułowej platformy MEB samochodów z napędem elektrycznym. To pierwszy komponent z portfolio poznańskiej odlewni z przeznaczeniem do zabudowy w elektrycznym modelu VW ID.

Volkswagen Poznań to największy pracodawca w województwie wielkopolskim dający zatrudnienie ponad 11 tys. osób. Od początku swojej działalności Volkswagen Poznań zainwestował w swoje zakłady ponad 10 mld zł. W Poznaniu mieści się odlewnia oraz zakład produkujący modele VW Caddy i VW Transporter. W Swarzędzu zlokalizowane jest zaplecze produkcyjne, park dostawców oraz zakład zabudów specjalnych. We Wrześni produkowany jest model VW Crafter i MAN TGE, a także zabudowy specjalne bazujące na modelach Crafter i MAN.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej