RAPORT

Pogarda

Cenzura i obelgi pod adresem radnych PiS i rodziców. PO-KO w Radzie Warszawy poparła LGBT+

Najnowsze

Popularne

Rada Warszawy głosami radnych PO-KO przyjęła stanowisko, w którym poparła podpisaną przez prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego deklarację LGBT+. Podczas sesji nie obyło się bez wyzwisk pod adresem radnych PiS. Bardzo aktywni byli zwolennicy KOD z Mateuszem Kijowskim na czele. Radnym opozycji, a szczególnie przedstawicielom rodziców nie pozwolono się wypowiedzieć. Zdaniem radnego Jacka Ozdoby władze Warszawy „ograły również środowiska LGBT”.

Jaki: Wybierzemy albo Zjednoczoną Prawicę i silną rodzinę, albo PO-KO i osłabianie rodziny

W najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego wybierzemy albo Zjednoczoną Prawicę i silną rodzinę, albo PO-KO Grzegorza Schetyny i osłabianie...

zobacz więcej

– Użyłem dzisiaj tego sformułowania, dlatego że gdyby taka karta rzeczywiście miała być realizowana, to należałoby przeznaczyć na ten cel środki budżetowe. A podpisaniu deklaracji czy przyjęciu dzisiejszego stanowiska nie towarzyszyło przekazanie żadnych informacji o kosztach – wyjaśnia w rozmowie z portalem tvp.info radny miasta Warszawy Jacek Ozdoba (PiS).

– Z tego wynika, że albo program tej karty de facto nie będzie realizowany, albo będziemy oszukiwani. Nawet gdyby było jakieś inne finansowanie, wymagałoby to zgody rady – dodaje radny.

Radni Prawa i Sprawiedliwości nie brali udziału w głosowaniu nad stanowiskiem wyrażającym poparcie dla deklaracji LGBT. Jak tłumaczy nasz rozmówca, decyzja ta była podyktowana niemożliwością przeprowadzenia do końca dyskusji.

– Przegłosowano zamknięcie dyskusji, de facto zabroniono nam kontynuowania rozmowy. W ogóle nie dopuszczono do głosu rodziców – mówi radny Ozdoba. Przedstawiciele Warszawskiego Protestu Rodziców wskazywali, że ocenzurowano ich, chociaż to właśnie dzieci „są zagrożone edukacją seksualną opartą o standardy WHO, która mówi, że sześciolatków trzeba uczyć stosowania antykoncepcji”.

Dyskusja radnych została zamknięta po wypowiedzi radnego PO-KO, Marka Szolca. Jak informuje nas Jacek Ozdoba, nie było to zachowanie jednostkowe. – Był Mateusz Kijowski, był jeden z urzędników domu kultury na Mokotowie, generalnie środowisko KOD-u, które wrzeszczało, obrażało nas, i w stronę radnych PiS poleciał tekst „jesteście faszystami” – opowiada nasz rozmówca.

„Karta LGBT plus budzi szereg wątpliwości prawnych”

Podpisana przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego „Karta LGBT plus” budzi szereg wątpliwości prawnych – oceniają eksperci z Instytutu Ordo...

zobacz więcej

W ocenie Jacka Ozdoby „dzisiejsze stanowisko, to, kto je prezentował, świadczy, że władze miasta uciekają od tego, co zapoczątkował prezydent”. – Nie było wiceprezydenta Rabieja, który wyszedł, w ogóle nie było na sesji prezydenta Trzaskowskiego, nie uzyskaliśmy informacji o kosztach ani szczegółów, wprowadzania tych ideologicznych zmian oraz ich podstawy prawnej – twierdzi samorządowiec.

Sprzeciw wobec karty LGBT+ w Szczecinie

W celu zapobieżenia wprowadzeniu karty LGBT+ w Szczecinie tamtejsi radni PiS złożyli projekt uchwały w sprawie udziału dzieci w zajęciach dodatkowych wyłącznie zgodnych ze światopoglądem rodziców lub opiekunów prawnych.

Jak wskazuje jeden z sygnatariuszy, radny Dariusz Matecki (Solidarna Polska), „polityczna poprawność (również w Polsce) coraz bardziej przypomina system komunistyczny: kiedyś nie wolno było mówić o zbrodni katyńskiej, o zsyłkach na Syberię czy poświęceniu żołnierzy wyklętych, dziś płaszczem cenzury objęte są komentarze nt. LGBT czy społeczeństw multikulturowych”.

„Powiat świdnicki wolny od ideologii LGBT”. Rada powiatu przyjęła deklarację

„Rada Powiatu w Świdniku przyjęła deklarację »Powiat Świdnicki wolny od ideologii #LGBT«. Za głosowało 15 radnych, 1 wstrzymał się (PO), 2 było...

zobacz więcej

Na poparcie tej tezy radny przedstawił szereg przykładów. Przypomniał sprawę kanclerza Uniwersytetu Szczecińskiego, który zamieścił w internecie wpis: „Karta LGBT+ niszczy dzieciństwo”. „Powiedział prawdę, został zaatakowany przez posłów Koalicji Europejskiej, którzy domagają się odwołania go z pełnionej funkcji” – wskazuje samorządowiec.

Matecki przypomina również przypadek mistrzyni świata w windsurfingu Zofii Klepackiej, która została zaatakowana za sprzeciw wobec promocji LGBT i napisała, że to rodzice powinni decydować o tym, z jakimi organizacjami mają styczność ich dzieci w szkołach.

Samorządowiec wskazał, że w imprezach organizowanych przez środowiska LGBT uczestniczy prezydent Szczecina Piotr Krzystek, który w czasie kampanii kolportował swoje ulotki nawet wewnątrz kościołów. „Szczecin nie stanie się europejską metropolią z powodu tego, że do przedszkoli wprowadzimy edukację seksualną!” – uważa Matecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej