Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Wow Air zakończył działalność. Odwołano wszystkie loty

Jeszcze rano wszyscy liczyli, że WOW Air znajdzie rozwiązanie problemów finansowych (fot. PAP/EPA/MAURITZ ANTIN)

Islandzkie nieskobudżetowe linie lotnicze WOW air poinformowały na swojej stronie internetowej o zawieszeniu działalności i odwołaniu wszystkich lotów. Przewoźnik borykał się z problemami finansowymi, teraz ogłosił upadłość.

Ruszają tanie loty przez Atlantyk. Bilet za niecałe 100 funtów

Od przyszłego roku ruszą bardzo tanie połączenia lotnicze z Londynu do Bostonu i Waszyngtonu w Stanach Zjednoczonych. Koszt biletu w jedną stronę –...

zobacz więcej

„To symboliczny koniec ery supertanich podróży z Europy do USA” – pisze serwis fly4free.pl.

Jeszcze rano wszyscy liczyli, że WOW Air znajdzie rozwiązanie problemów finansowych. Przewoźnik poinformował, że zawiesza dzisiejsze loty i czeka na spotkanie z akcjonariuszami i wierzycielami.

Po kilku godzinach nadzieja umarła. Na stronie pojawił się komunikat o zakończeniu działalności.

Klientom poradzono, by sprawdzali dostępne loty z innymi liniami lotniczymi. Niektóre mogą oferować je po obniżonej stawce, tzw. taryfy ratunkowe. – Z taką ofertą wystąpił już Wizz Air – donosi fly4free.pl.

„Pasażerom, których bilet został opłacony kartą kredytową, zaleca się skontaktowanie z wystawcą karty kredytowej w celu sprawdzenia, czy jest możliwy zwrot kosztów biletu” – wyjaśnia WOW Air. „Pasażerowie, którzy kupili bilet w europejskim biurze podróży, są chronieni dyrektywą w sprawie wyjazdów zorganizowanych i powinni kontaktować się z biurem podróży” – przypomina przewoźnik.
W najtrudniejszej sytuacji są ci, których powyższe warianty nie dotyczą. Choć mogą ubiegać się o odszkodowanie na podstawie europejskiego rozporządzenia dotyczącego praw pasażerów, muszą się zwrócić do zarządcy długów po przewoźniku.

źródło:
Zobacz więcej