Książę William odwiedzi rodziny ofiar z Christchurch

Szczegóły wizyty będą ogłoszone w najbliższych tygodniach (fot. REUTERS/Edgar Su)

Brytyjski książę William odwiedzi w drugiej połowie kwietnia Nową Zelandię, gdzie w imieniu królowej Elżbiety II spotka się z rodzinami i bliskimi ofiar ataku terrorystycznego na dwa meczety w Christchurch – podał Pałac Kensington.

Zamachowiec z Christchurch usłyszał zarzut morderstwa

Terrorysta, który wziął na siebie odpowiedzialność za ataki na dwa meczety w Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii, w których zginęło 49 osób, a...

zobacz więcej

Brytyjska monarchini jest głową państwa w Nowej Zelandii, podobnie jak w pozostałych państwach Wspólnoty Narodów.

Wizyta odbędzie się na zaproszenie premier Nowej Zelandii Jacindy Ardern, a w jej trakcie członek rodziny królewskiej „uhonoruje ofiary” zamachu, a także „odda hołd nadzwyczajnej empatii i solidarności, którą okazali w ostatnich tygodniach obywatele Nowej Zelandii”.

Szczegóły wizyty będą ogłoszone w najbliższych tygodniach.

Bezpośrednio po ataku, do którego doszło 15 marca, królowa Elżbieta II złożyła kondolencje „rodzinom i przyjaciołom tych, którzy stracili życie” w zamachu. 28-letni radykalnie prawicowy, antymuzułmański ekstremista zabił wówczas 50 osób i ranił kolejne 49 osób.

„Jestem głęboko zasmucona przerażającymi wydarzeniami w Christchurch. Książe Filip i ja przesyłamy swoje kondolencje dla rodzin i przyjaciół tych, którzy stracili życie” – napisała monarchini.

Jednocześnie dodała, że „składa hołd służbom ratunkowym i wolontariuszom, którzy zapewniają wsparcie tym, którzy byli poszkodowani”. „W tych tragicznych chwilach moje myśli i modlitwy są ze wszystkimi Nowozelandczykami” – zapewniła.

źródło:

Zobacz więcej