Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

„Alarm!”: Co dwa tygodnie w Polsce matka zabija swoje nowo narodzone dziecko

W ustaleniu matki pomagają badania DNA (fot. Shutterstock)

Statystycznie co dwa tygodnie w Polsce matki zabijają swoje nowo narodzone dzieci. Czasami ukrywają zwłoki bardzo blisko miejsca zamieszkania, co zdaniem psychologów świadczy o ich więzi emocjonalnej z martwym dzieckiem. Tak prawdopodobnie było w przypadku noworodka z Wrocławia, znalezionego blisko osiedla. Potem rusza policyjne poszukiwanie rodziców.

Noworodek, którego ciało znaleziono w sobotę, urodził się żywy

Biegli ustalili, że noworodek, którego ciało odnaleziono w sobotę na jednym z osiedli we Wrocławiu, urodził się żywy – poinformowała prokuratura....

zobacz więcej

Trudno sobie wyobrazić, co kieruje matkami, które dopuszczają się tak potwornych zbrodni. Większość dzieciobójczyń to młode kobiety. Najczęściej między 18-24 rokiem życia, z niskim wykształceniem, zazwyczaj podstawowym. Przede wszystkim decydują się na to ze względów społeczno-psychologicznych albo materialno-bytowych – mówi były policyjny profiler.

W ustaleniu, kto jest matką martwego dziecka, pomagają badania DNA.

– DNA jest indywidualne dla każdej osoby, w związku z tym możemy dokonywać typowań danej osoby. Możemy określić kolor oczu, włosów bądź też pochodzenie – mówi nadkom. dr Magdalena Jabłońska z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji.

– To jest przyszłość genetyki sądowej – dodaje.

Dzieciobójczynie często ukrywają ciąże. Ich rodziny, partnerzy często nie wiedzą lub wolą nie widzieć problemu.

W programie też historia państwa Kwiatkowskich, którzy stworzyli dom pełen ciepła dla sześciorga dzieci – swoich i tych przysposobionych. Niespełna tydzień temu ten rodzinny dom spłonął, a jego mieszkańcy cudem uszli z życiem. Teraz przychodzi pomoc.

źródło:
Zobacz więcej