RAPORT

Tusk kontra Tusk

Prowadził ciężarówkę, mając cztery promile. Zatrzymali go inny kierowcy

44-letni kierowca treźwiał wiele godzin (fot. arch.PAP/Tytus Żmijewski, zdjęcie ilustracyjne)
44-letni kierowca treźwiał wiele godzin (fot. arch.PAP/Tytus Żmijewski, zdjęcie ilustracyjne)

Kierowca ciężarówki z naczepą, który jechał zygzakiem i prawie uderzył w znak drogowy, został zatrzymany na parkingu przez jednego ze świadków zdarzenia. Mężczyzna odebrał kierowcy kluczyki i zadzwonił na policję. 44-latek miał prawie cztery promile alkoholu w organizmie. – Wciąż nie postawiono mu zarzutów, po 20 godzin nadal miał 0,4 promila – mówi portalowi tvp.info sierż. Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku.

„Wypiłem tylko ćwiarteczkę”. Pijany kierowca natknął się na policjanta po służbie [WIDEO]

Policjant wracający po służbie do domu zauważył kierowcę, który wydawał się być pijany. Kiedy funkcjonariusz zaczął z nim rozmowę, ten oświadczył,...

zobacz więcej

Podejrzane zachowanie kierowcy ciężarowego renault z naczepą zauważyli inni uczestnicy ruchu. Z ich relacji wynikało, że pojazd wykonywał zaskakujące manewry mogące wskazywać, że za kierownicą siedzi pijana osoba.

– W pewnym momencie na obwodnicy Kowala w powiecie włocławskim chciał zjechać na autostradę, po czym nagle wrócił na drogę K-91, gdzie prawie uderzył w znak drogowy – wyjaśnia policjant.

Kiedy auto zatrzymało się, jeden z świadków wsiadł do kabiny i zabrał kluczyki kierowcy. Natychmiast poinformowano policję.

44-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie wciąż trzeźwieje. Na razie nie można postawić mu zarzutów.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości może mu grozić kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy, które już zatrzymali mu mundurowi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej