RAPORT

Pogarda

„Powiat świdnicki wolny od ideologii LGBT”. Rada powiatu przyjęła deklarację

Podpisana przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego Karta LGBT+ wywołała szerokie protesty wielu środowisk społecznych (fot. PAP/Marcin Obara)
Podpisana przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego Karta LGBT+ wywołała szerokie protesty wielu środowisk społecznych (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

„Rada Powiatu w Świdniku przyjęła deklarację »Powiat Świdnicki wolny od ideologii #LGBT«. Za głosowało 15 radnych, 1 wstrzymał się (PO), 2 było przeciw (Świdnik Wspólna Sprawa)” – napisał na Twitterze Radosław Brzózka, radny i członek Zarządu Powiatu w Świdniku.

Inicjatywa „Samorząd wolny od ideologii LGBT”. Radni z Lubelszczyzny chcą obronić rodzinę i dzieci

Na Lubelszczyźnie powstała inicjatywa „Samorząd wolny od ideologii LGBT” – pisze wtorkowy „Nasz dziennik”. Radni regionu chcą za jej pomocą obronić...

zobacz więcej

– Warszawska inicjatywa jest bardzo nagłośniona, m.in. dzięki temu, że pojawiła się w stolicy. Wpływa na świadomość nauczycieli, którzy w pewien sposób są pod presją tego typu działań – mówił Brzózka w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim”.

Działania świdnickich radnych wpisują się w szerszą akcję prowadzoną w regionie. „Samorząd wolny od ideologii LGBT” to deklaracja, która powstała z inicjatywy radnych Lubelszczyzny. Radni regionu chcą za jej pomocą bronić rodziny i dzieci przed „propagandą homoseksualną”.

„Dla dobra życia, rodziny i wolności deklarujemy, że samorząd, który reprezentujemy – zgodnie z naszą wielowiekową kulturą życia społecznego – nie będzie ingerować w prywatną sferę życia Polek i Polaków. Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia LGBT” – zapisano w dokumencie.

Sprawa przyjęcia deklaracji ma być dyskutowana również przez rady miejskie w Ostrowie Lubelskim i Urzędowie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej