Scheuring-Wielgus: Schetyna złapał ich za mordę w imię własnego interesu

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus podczas konwencji Wiosny (fot. PAP/Jakub Kamiński)

– Tworzenie Koalicji Europejskiej to był dobry pomysł, tylko wykonanie tego i to, jak to teraz wygląda nie jest jakimś świeżym produktem, w który jestem w stanie uwierzyć – mówiła posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus. – Widzę, w jaki sposób Schetyna złapał za mordę resztę osób i zrobił to w imię własnego interesu. Nie w imię tego, co obywatele robią na ulicach, bo on tego nie rozumie – kontestowała.

Scheuring-Wielgus: Usłyszałam, że jestem kłopotem dla Koalicji Europejskiej

W wyborach do Parlamentu Europejskiego nie wystartuję z list Koalicji Europejskiej - poinformowała posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus. –...

zobacz więcej

Posłanka Scheuring-Wielgus na początku marca zdecydowała się na start w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Wiosny. Poinformowała wówczas, że nie będzie startowała z list Koalicji Europejskiej, bo miała usłyszeć, że jest „obciążeniem” dla polityków KE. – Jeżeli obciążeniem dla Koalicji Europejskiej jest to, że walczę o godność osób gwałconych i molestowanych przez księży, to ja nie chcę być w grupie takich [polityków] – mówiła.

Teraz „odrzucona” posłanka zdecydowała się na ostrą krytykę względem samej idei Grzegorza Schetyny i jego osoby. – Nie widzę, by KE przekładała się na sukces, który się nam zdarzy w maju lub na jesieni – oświadczyła.

– Dlaczego uważam, że jest katastrofa. Nie zgadzam się z Pawłem Kasprzakiem (lider Obywateli RP), że Koalicja Europejska pokazuje nam jakąś siłę, w którą możemy uwierzyć – mówiła.

Jak stwierdziła posłanka, uczestniczyła w rozmowach koalicyjnych ze Schetyną i z „przerażeniem” patrzyła „jak to jest tworzone”.

– Tworzenie KE to był dobry pomysł, tylko wykonanie tego i to, jak to teraz wygląda nie jest jakimś świeżym produktem, w który ja jestem w stanie uwierzyć. Byłam w środku, widziałam jak to jest tworzone. Widzę, w jaki sposób Schetyna złapał po prostu za mordę resztę osób i po prostu zrobił to w imię własnego interesu. Nie w imię tego, co robią obywatele na ulicach, bo on tego nie rozumie. Grzegorz Schetyna nadal tego nie rozumie – zaznaczała.

Scheuring-Wielgus oświadczyła też, że nie dostrzega „progresu” w Platformie w ciągu ostatnich lat. – PO nie pociąga za sobą młodych ludzi – dodała.

źródło:
Zobacz więcej