RAPORT

Pogarda

Inicjatywa „Samorząd wolny od ideologii LGBT”. Radni z Lubelszczyzny chcą obronić rodzinę i dzieci

Celem inicjatywy jest uniemożliwienie wchodzenia drogą samorządową ideologii gender uderzającej w godność człowieka i dobro rodzin (fot. Shutterstock/Halfpoint)
Celem inicjatywy jest uniemożliwienie wchodzenia drogą samorządową ideologii gender uderzającej w godność człowieka i dobro rodzin (fot. Shutterstock/Halfpoint)

Najnowsze

Popularne

Na Lubelszczyźnie powstała inicjatywa „Samorząd wolny od ideologii LGBT” – pisze wtorkowy „Nasz dziennik”. Radni regionu chcą za jej pomocą obronić rodziny i dzieci przed „propagandą homoseksualną”. Do tego samego zachęcają inne samorządy.

Wałęsa o LGBT: Nie mogą chodzić po mieście i bałamucić moje wnuki

– Nie mogą chodzić po mieście i bałamucić moje wnuki, to nie jest normalne – powiedział Lech Wałęsa, pytany o prawa mniejszości seksualnych. Były...

zobacz więcej

„Samorząd wolny od ideologii LGBT” to deklaracja, która powstała z inicjatywy radnych Lubelszczyzny. „Jej celem jest uniemożliwienie wchodzenia drogą samorządową ideologii gender uderzającej w godność człowieka i dobro rodzin” – pisze gazeta.

„Dla dobra życia, rodziny i wolności deklarujemy, że samorząd, który reprezentujemy – zgodnie z naszą wielowiekową kulturą życia społecznego – nie będzie ingerować w prywatną sferę życia Polek i Polaków. Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia LGBT” – czytamy w dokumencie.

We wtorek po południu na sesji rady powiatu w Świdniku w porządku obrad pojawi się propozycja przyjęcia stanowiska, którego treścią będzie deklaracja „Powiat świdnicki wolny od ideologii LGBT”. Jeszcze przed procedowaniem podpisało się pod nim 11 radnych, co już stanowi większość rady – podaje „ND”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej