Japończycy wybrali Polskę. Powstanie nowoczesna fabryka Nippon Seiki

W fabryce będą produkowane panele HUD (fot. pxhere.com/asawin)

Firma Nippon Seiki, dostawca m.in. BMW, szukała miejsca pod europejską fabrykę. Właśnie założyła w Łodzi spółkę – informuje wtorkowy „Puls Biznesu”.

High-tech na Podkarpaciu. Powstanie fabryka samoobsługowych terminali płatniczych

Spółka Dazumi, podmiot zależny od Stoppoint, zbuduje w Rzeszowie (Podkarpackie) zakład, w którym produkowane będą samoobsługowe terminale...

zobacz więcej

Jak podaje gazeta, pod koniec lutego w Łodzi została założona spółka Nippon Seiki Poland. Firma należy do grupy Nippon Seiki, która działa od 70 lat. W 11 krajach zatrudnia 15 tys. pracowników. Właścicielem Nippon Seiki Poland jest Sławomir Karasiński, partner w łódzkiej kancelarii Fortak & Karasiński, „który zakładał w latach 2016-2019 kilka innych japońskich spółek”.

Nippon Seiki, producent wyświetlaczy Head-Up Display (HUD - inaczej wyświetlacz przezierny, służy do przedstawiania najważniejszych informacji przed oczami kierowcy - PAP), szukał w Europie miejsca pod budowę fabryki. Według informacji dziennika inwestor wahał się między dwoma miejscami w Polsce i jednym w Czechach.

Spółka od maja 2016 r. prowadzi w Gdańsku biuro projektowe, gdzie zatrudnia około 40 osób. „Inżynierowie z europejskich spółek współpracują z centrami w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Japonii oraz klientami firmy Porsche, BMW, Daimler, Audi czy Jaguar Land Rover. Zajmują się specyfikowaniem, projektowaniem, tworzeniem i testowaniem oprogramowania systemów informacji pokładowej” – pisze „PB”.

źródło:

Zobacz więcej