RAPORT

Kampania 2020

Będzie seria gier na podstawie „Cyklu inkwizytorskiego” Jacka Piekary

Gracze przeniosą się w alternatywną wersję renesansowej Europy (fot. materiały prasowe)

Jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy fantasy Jacek Piekara i studio deweloperskie The Dust z Wrocławia stworzą wspólnie gry na kanwie powieści z „Cyklu Inkwizytorskiego”. Akcja powieści toczy się w alternatywnej rzeczywistości, w której Jezus Chrystus zstąpił z krzyża, ukarał swoich prześladowców i objął władzę w Imperium Rzymskim.

Gry komputerowe mają już 70 lat. „Wywołały ważne procesy społeczne”

Gdy zimą 1948 roku opatentowano pierwszą grę komputerową, nikt nie spodziewał się, że to zaczątek nowego zjawiska kulturowego. – Historycy filmu...

zobacz więcej

The Dust przeniesie świat stworzony w powieści Piekary do świata gier na PC oraz konsole, a także na platformy mobilne. Zarówno The Dust, jak i sam pisarz przewidują, że będzie to pierwsza z serii gier adresowanych do starszej młodzieży i dorosłych.

„Cykl Inkwizytorski”, na który składa się 12 tomów, przedstawia przygody inkwizytora Mordimera Madderdina osadzone w alternatywnej wersji renesansowej Europy. Akcja powieści toczy się 15 wieków po tym, jak Chrystus zstąpił z krzyża i objął władzę w Rzymie. Pisarz planuje również wydanie dalszych książek w ramach cyklu.

– W świecie, w którym „ludzie widzieli już wszystko”, chcemy im pokazać: nie, tego jeszcze nie widzieliście. Chcemy im powiedzieć: zaprowadzimy was do miejsc, w których przeżyjecie unikalne przygody i w którym spotkacie ludzi, o których na dobre czy na złe będziecie myśleli jako o wrogach albo przyjaciołach z krwi i kości – zapowiada Jacek Piekara.

– Chcemy was zabrać nie tylko na przygodową karuzelę, ale również na emocjonalny rollercoaster. I jeśli zejdziecie z niego uczuciowo obolali i poharatani, to pamiętajcie: właśnie o to nam chodziło! – deklaruje pisarz, który ma aktywnie uczestniczyć w tworzeniu gier.

Przedstawiciele The Dust przewidują, że realizacja przedsięwzięcia zajmie klika lat. Szczegóły zostaną zaprezentowane w pierwszej połowie czerwca.

źródło:
Zobacz więcej