Matka i jej konkubent gwałcili trzy nieletnie dziewczynki

Śledczy ustalili, że koszmar dzieci trwał 2 lata (fot. Shutterstock/Irzhanova Asel)

36-letnia Katarzyna K. oraz jej 47-letni konkubent Janusz Cz. trafili do aresztu w związku z podejrzeniem o znęcanie psychiczne, fizyczne i gwałty na trójce dziewczynek w wieku 8-11 lat. Matce dziewczynek i jej konkubentowi do 12 lat więzienia.

Trzylatek sam na ulicy. Matka miała dwa promile

Policjanci z komendy w Jastrzębiu-Zdroju przyjęli niepokojące zgłoszenie. Kobieta poinformowała ich o małym dziecku błąkającym się wieczorem po...

zobacz więcej

36-letnia Katarzyna K. nie radziła sobie z opieką nad dziećmi. Była objęta pomocą opieki społecznej. Problemy w rodzinie zaczęły narastać, gdy do mieszkania kobiety wprowadził się 47-letni Janusz Cz.

Marlena Kornaś, kierowniczka Ośrodka Pomocy Społecznej w Krapkowicach w Radiu Opole ujawniła, że 36-latka odmawiała pomocy, nie wpuszczała do domu pracowników. Jednak sąsiedzi alarmowali, że dziewczynki są zaniedbane. Widziano, jak czasami wieczorami były wyganiane z mieszkania.

Trzy lata temu pojawiły się pierwsze podejrzenia co do molestowania. Ośrodek Pomocy Społecznej zaalarmował sąd. Po dwóch latach matce odebrano córki.

W maju zeszłego roku dziewczynki trafił do rodziny zastępczej. Wtedy na jaw zaczęły wychodzić drastyczne szczegóły zachowania opiekunów. Dzieci miały być wielokrotnie gwałcone.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich, która wnioskowała do sądu o areszt dla matki i jej konkubenta. Jak ustalili śledczy, oboje znęcali się nad dziećmi, bili je i gwałcili przez dwa lata.

Sąd zadecydował o aresztowaniu obojga na trzy miesiące. Jednocześnie prokuratura przygotowuje wobec nich akt oskarżenia. Za seksualne wykorzystywanie dziewczynek Katarzynie K. i Januszowi Cz. grozi do 12 lat więzienia, oboje odpowiedzą też za bicie dzieci. Oboje nie przyznają się do zarzucanych im czynów.

źródło:
Zobacz więcej