RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Izrael ostrzeliwuje Strefę Gazy. To reakcja na atak rakietowy Hamasu

Ostrzał celów w Strefie Gazy rozpoczęto kilka godzin po ataku rakietowym na Izrael (fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER)

Rozpoczęliśmy ostrzał celów Hamasu na obszarze Strefy Gazy – poinformowało izraelskie wojsko. Operację rozpoczęto kilka godzin po tym, jak palestyńska rakieta uderzyła w dom w pobliżu Tel Awiwu, raniąc siedem osób. Premier Benjamin Netanjahu oświadczył, że jego kraj będzie robić wszystko, by bronić swoich obywateli.

Atak rakietowy w Izraelu. Są ranni

Co najmniej siedem osób zostało rannych w centrum Izraela w ostrzale rakietowym przeprowadzonym w poniedziałek o świcie ze Strefy Gazy – przekazały...

zobacz więcej

Według świadków tuż przed publikacją oświadczenia Sił Obrony Izraela w Strefie Gazy słychać było eksplozje.

Hamas do tej pory nie skomentował oskarżeń Izraela. Wcześniej Islamski Dżihad – organizacja o charakterze militarno-terrorystycznym, będąca sojusznikiem Hamasu – oświadczyła, że „ostrzega syjonistycznego wroga przed agresją w Strefie Gazy”.

„Ich przywódcy powinni być świadomi, że będziemy reagować siłą przeciwko ich agresji” - stwierdzono w oświadczeniu Islamskiego Dżihadu, nie komentując, kto mógł być odpowiedzialny za wystrzelenie rakietę.

W związku z atakiem rakietowym premier Izraelu Benjamin Netanjahu zapowiedział, że przerwie zaplanowaną na dwa dni wizytę w Stanach Zjednoczonych. Oświadczył, że wróci do kraju zaraz po kilkugodzinnym spotkaniu z Donaldem Trumpem.

Atak wywołał obawy przed eskalacją napięcia między obiema stronami konfliktu tuż przed wyborami zaplanowanymi na 9 kwietnia w Izraelu.

źródło:
Zobacz więcej