Na razie zimno. Zobacz, kiedy wyjdzie słońce

Poczatek tygodnia mokry, ale z dnia na dzień będzie cieplej (fot. arch. PAP/Andrzej Grygiel)

Mimo że poniedziałek przywitał nas chłodem i opadami deszczu i śniegu, końcówka marca zapowiada się obiecująco. Początek kwietnia – chłodniejszy.

„Wody mamy bardzo mało. Tyle, ile statystyczny Egipcjanin, najmniej w Europie”

Trwają prace nad strategią zapobiegania suszy w Polsce; mają powstać m.in. mapy zagrożenia suszą oraz rekomendacje dotyczące jej zwalczania –...

zobacz więcej

Początek tygodnia przyniósł ochłodzenie i na zmianę opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a na północnym wschodzie kraju i w górach również śniegu. Temperatura minimalna od -2 stopni Celsjusza na obszarach podgórskich i Pojezierzu Kaszubskim. W nocy najcieplej, do 2 stopni, nad samym morzem. Tam może powiać, podobnie, jak w górach, gdzie prognozuje się porywy do 70 km/h.

Śnieg nie odpuści także we wtorek. Miejscami możliwa krupa śnieżna. W dzień na północnym wschodzie maksymalnie 3 st. Trochę cieplej – 9 – na południowym zachodzie. W górach wciąż będzie wiać, ale reszcie kraju wiatr zacznie odpuszczać.

W środę opady deszczu zaczną zanikać. W większości kraju przejaśnienia i z każdym dniem coraz cieplej. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty. W czwartek od 9 st. w Przemyślu, Rzeszowie czy Suwałkach do 12 w Szczecinie. W centrum – 10 st. Znowu popada, ale będzie też trochę słońca.

W piątek wiosna w pełni, 15 stopni i dużo słońca. I tak przez cały weekend. Nowy tydzień przyniesie chwilowe ochłodzenie.

źródło:
Zobacz więcej