RAPORT

Kampania 2020

Trzylatek sam na ulicy. Matka miała dwa promile

Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo, grozić do 5 lat więzienia (fot. Shutterstock/Xavier_S81)

Policjanci z komendy w Jastrzębiu-Zdroju przyjęli niepokojące zgłoszenie. Kobieta poinformowała ich o małym dziecku błąkającym się wieczorem po ulicy. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, okazało się, że 27-letnia matka chłopca ma niemal dwa promile alkoholu we krwi, a pod opieką – trójkę dzieci.

Sześć lat unikał odsiadki. Ukrywał się w skrzyni wysuwanej ze ściany [WIDEO]

Gdańscy policjanci zatrzymali 38-latka przez sześć lat poszukiwanego za oszustwa. Przed funkcjonariuszami ukrył się w specjalnej skrzyni wysuwanej...

zobacz więcej

Mały chłopiec samotnie spacerował ul. Malinową. Kobieta, która wezwała patrol, zdecydowała się mu towarzyszyć. Była tam już także matka dziecka; tłumaczyła, że podczas zabawy w chowanego chłopiec oddalił się od rodzeństwa.

Mundurowi przebadali jastrzębiankę na zawartość alkoholu i okazało się, że ma ona w organizmie blisko dwa promile. Chłopcem i jego starszym rodzeństwem zaopiekowała się babcia.

Sprawa trafiła do sądu, a policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności sprawy. Jeżeli potwierdzi się, że 27-latka naraziła dzieci na niebezpieczeństwo, grozić jej może nawet pięciu lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej