RAPORT

Kampania 2020

Sześć lat unikał odsiadki. Ukrywał się w skrzyni wysuwanej ze ściany [WIDEO]

38-latek był poszukiwany za oszustwa (fot. policja.pl)

Gdańscy policjanci zatrzymali 38-latka przez sześć lat poszukiwanego za oszustwa. Przed funkcjonariuszami ukrył się w specjalnej skrzyni wysuwanej ze ściany. – Był bardzo zdziwiony widokiem kryminalnych, ale nie stawiał oporu – powiedział nam nadkom. Maciej Stęplewskiz KWP w Gdańsku.

Ukrywał się przed odsiadką, ale nie przestał handlować narkotykami

Dwóch dilerów narkotykowych powiązanych ze środowiskiem kiboli Legii Warszawa, zatrzymali w ostatnich dniach policjanci wydziału ds. zwalczania...

zobacz więcej

Na trop oszustwa wpadli policjanci z Gdańska zajmujący się walką z cyberprzestępczością. Analizowali kolejne oszustwa, które przebiegały według tego samego scenariusza. Otwierano fikcyjny sklep internetowy, który oferował różne towary w bardzo atrakcyjnych cenach. Inkasowano wpłaty, ale towaru nie wysyłano.

Kiedy atmosfera wokół gęstniała, a na forach pojawiały się negatywne opinie, stronę i konto bankowe likwidowano i zakładano kolejny sklep. Ofiarą padło kilkaset osób.

W końcu policjanci wpadli na trop 38-latka z Wejherowa, którego z resztą od sześciu lat poszukiwano za inne oszustwa. Kiedy wkroczyli do jednego z domów w powiecie wejherowskim, natknęli na wiele dokumentów, które potwierdzały, że funkcjonariusze są na dobrym tropie. – Oprócz telefonów komórkowych, komputerów, kart bankomatowych znaleźli także broń – wylicza nadkom. Maciej Stęplewski z KWP w Gdańsku.

W końcu na strychu domu odkryli schowek. W ścianie za specjalną zaślepką znajdowała się skrzynia, wysuwana ze ściany na rolkach. W niej policjanci znaleźli zaskoczonego 38-latka, poszukiwanego kilkoma listami listami gończymi do odbycia kary sześciu lat pozbawienia wolności za wcześniejsze oszustwa.

Mężczyźnie grozi teraz kolejne osiem lat więzienia. Policjanci nie odpuszczają i dalej szukają wspólników oszustw.

źródło:
Zobacz więcej