RAPORT

Kampania 2020

Papież Franciszek: Tradycyjnej rodziny nic nie może zastąpić

Papież Franciszek odwiedził sanktuarium w Loreto (fot. REUTERS/Max Rossi)

– Należy na nowo odkryć Boży plan dla tradycyjnej rodziny, której w służbie dla życia i społeczeństwa nic nie może zastąpić – powiedział papież Franciszek, który przemawiał do wiernych podczas pielgrzymki do Loreto.

Papież: Rodzina to skarb, trzeba jej zawsze strzec i bronić

Papież Franciszek modlił się w niedzielę z wiernymi za wszystkie rodziny świata, zwłaszcza za te, w których – jak mówił podczas spotkania w...

zobacz więcej

W Loreto znajduje się najważniejsze sanktuarium maryjne we Włoszech. Rocznie odwiedza je ponad 4 mln pielgrzymów. Znajduje się w nim relikwia Domek Matki Bożej. Zgodnie z wierzeniami to rozebrany, przewieziony z Nazaretu i odbudowany w Loreto dom Świętej Rodziny.

Papież po odprawieniu mszy świętej przemówił do wiernych na placu przed sanktuarium. – W trudnej sytuacji dzisiejszego świata rodzina jako małżeństwo mężczyzny i kobiety nabiera kluczowego, misyjnego znaczenia – oznajmił.

– Trzeba odkryć na nowo plan Boga dla rodziny, będącej podstawową komórką społeczeństwa, aby podkreślić jej wspaniałość i niezastępowalną rolę w służbie życia – wezwał Franciszek.

Papież podkreślił, że szczególnie młodzi ludzie powinni zdawać sobie z tego sprawę. Przestrzegł ich przed uleganiem szerzącej się kulturze odrzucenia i wykluczenia najsłabszych. Nazwał promowanie jej kolonizacją ideologiczną.

Zaznaczył, że „doświadczenie domowe” Najświętszej Dziewicy wskazuje, że rodzina i młodzi nie mogą być dwoma równoległymi sektorami duszpasterstwa naszych wspólnot, ale muszą podążać ściśle ze sobą złączone, ponieważ bardzo często ludzie młodzi są tym, co rodzina im dała w okresie dorastania.

źródło:
Zobacz więcej