RAPORT

Kampania 2020

Pierwsza w historii wizyta członka brytyjskiej rodziny królewskiej na Kubie

Książę Karol wraz ze swoją żoną Kamilą rozpoczęli w niedzielę oficjalną wizytę na Kubie (fot. Chris Jackson/Getty Images)

Książę Karol wraz ze swoją żoną Kamilą rozpoczęli w niedzielę oficjalną wizytę na Kubie. To pierwsza w historii wizyta członka królewskiej rodziny brytyjskiej na tej karaibskiej wyspie.

Janusz Szewczak: Wielka Brytania nie zatonie po brexicie jak Atlantyda

– Berlin, Paryż i unijni biurokraci od początku negocjacji dążą do ukarania Brytyjczyków za ich decyzję ws. brexitu – przekonuje w rozmowie z...

zobacz więcej

Na lotnisku w Hawanie książęca para została powitana przez kubańską wiceminister spraw zagranicznych Anę Teresitę Gonzalez. Następnie książę Karol złożył na placu Rewolucji wieniec pod pomnikiem kubańskiego bohatera narodowego Jose Martiego.

Na poniedziałek zaplanowana jest uroczysta kolacja z kubańskim prezydentem Miguelem Diazem-Canelą. W programie wizyty nie ma natomiast spotkania z byłym szefem państwa, a obecnie pierwszym sekretarzem Komunistycznej Partii Kuby Raulem Castro.

We wtorek książę Karol ma odwiedzić finansowaną ze środków brytyjskich elektrownię słoneczną, największą na wyspach karaibskich.

Pobyt księcia Karola na Kubie potrwa do środy i jest pierwszą częścią podróży brytyjskiego następcy tronu po Karaibach. Następnym etapem będą Kajmany.

źródło:

Zobacz więcej