RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Transport rosyjskich żołnierzy do Caracas. Towarzyszy im generał

Do Caracas przyleciał m.in. szef sztabu rosyjskich wojsk lądowych, generał Wasilij Tonkoszkurow (fot. Mikhail Metzel\TASS via Getty Images)
Do Caracas przyleciał m.in. szef sztabu rosyjskich wojsk lądowych, generał Wasilij Tonkoszkurow (fot. Mikhail Metzel\TASS via Getty Images)

Dwa rosyjskie samoloty wojskowe wylądowały w sobotę w stolicy Wenezueli Caracas. Z pokładu zeszli szef sztabu rosyjskich wojsk lądowych, generał Wasilij Tonkoszkurow oraz około 100 żołnierzy – poinformował lokalny dziennikarz.

Wenezuela: Guaido wrócił do kraju. „Wiemy, co nam grozi, ale to nas nie powstrzyma”

Juan Guaido, lider opozycji i przewodniczący parlamentu, który ogłosił się tymczasowym prezydentem Wenezueli, przyleciał w poniedziałek z Ekwadoru...

zobacz więcej

Według internetowych portali śledzących globalną komunikację powietrzną, samoloty – pasażerski Ił-62 i transportowy An-124 – wystartowały w piątek z podmoskiewskiego lotniska wojskowego Czkałowski i po międzylądowaniu w Syrii kontynuowały lot do Wenezueli. An-124 opuścił Caracas w niedzielę.

Dziennikarz Javier Mayorca napisał w sobotę na Twitterze, że samolotem pasażerskim przyleciał generał Tonkokoszkurow, a samolot transportowy dostarczył 35 ton ładunku.

Agencja Reutera podała, że prośby o skomentowanie tej sprawy, skierowane do wenezuelskiego ministerstwa informacji oraz do resortów obrony i spraw zagranicznych Rosji, jak też do rzecznika Kremla, pozostają wciąż bez odpowiedzi.

Rosja jest głównym sprzymierzeńcem zmagającego się ze społeczną rewoltą i sankcjami USA prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro. Waszyngton uważa to za ingerowanie Moskwy w wewnętrzne sprawy regionu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej