„To program również dla małych miejscowości”. Mieszkanie Plus w kolejnym mieście

Mieszkania w ramach tego programu powstają w całej Polsce (fot. arch.PAP/Wojciech Pacewicz)

190 mieszkań powstanie w ramach programu Mieszkanie Plus w Nakle nad Notecią. – Ideą tego programu i szeregu innych działań podejmowanych przez rząd jest zatrzymanie fali emigracji – wskazał sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

Kiedy składać wnioski 500 plus na pierwsze dziecko

– Jest to kolejna głęboka zmiana w naszej przełomowej polityce rodzinnej – powiedziała minister pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska w...

zobacz więcej

Nakło nad Notecią to kilkunastotysięczne miasto w województwie kujawsko-pomorskim, niedaleko Bydgoszczy. W ramach programu Mieszkanie Plus na działce udostępnionej przez samorząd powstaną cztery pięciokondygnacyjne bloki ze 190 mieszkaniami o średniej powierzchni 51 mkw.

– Ta budowa 190 mieszkań to rzeczywiście niezwykle ważna i potrzebna rzecz dla samego Nakła nad Notecią, ale to także cały proces, który ma miejsce w Polsce i w województwie kujawsko-pomorskim. Program Mieszkanie Plus jest nie tylko skierowany do wielkich miast. To program, który może funkcjonować w szeregu mniejszych miast powiatowych i gminnych – mówił podczas konferencji prasowej w nakielskim ratuszu minister Łukasz Schreiber.

– Ideą tego programu i szeregu innych działań podejmowanych przez rząd jest zatrzymanie fali emigracji. Pod to dostosowane są także inne programy, takie jak Rodzina 500 plus, czy zerowy PIT od 26 roku życia – wskazywał sekretarz stanu w KPRM.

W ocenie eurodeputowanego Kosmy Złotowskiego mieszkania dla blisko dwustu rodzin, które powstaną w Nakle nad Notecią, to „polityka w praktyce, czyli realne działania pomagające konkretnym ludziom”. – Zachęcam również innych samorządowców, aby z tego programu korzystali, bo to inwestycja w przyszłość rodzin – powiedział polityk.

– Dostępne cenowo mieszkania na wynajem to propozycja dla tych, których nie stać na kupno własnego mieszkania a jednocześnie wysokość ich zarobków jest zbyt duża, aby mogli ubiegać się o lokum np. od gminy. To kolejny prospołeczny program, który pomoże w dużej mierze polskim rodzinom. To inwestycja w przyszłość mieszkańców również województwa kujawsko-pomorskiego –ocenił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

źródło:
Zobacz więcej