„Bez rodziny nie ma nas”. Ulicami Warszawy przeszedł Narodowy Marsz Życia

„Bronimy dzieci, bo nikt za nas tego nie zrobi. Postulaty pana Trzaskowskiego szkodzą dzieciom, demoralizują dzieci”. „Bez rodziny nie ma narodu, bez rodziny nie ma nas” – to wypowiedzi uczestników Narodowego Marszu Życia. Kilkunastotysięczna demonstracja przeszła dziś stołecznym Traktem Królewskim.

„Można obronić dzieci przed zapisami Karty LGBT”

- Podpisana przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego Karta LGBT stanowi zapowiedź działań ograniczających wolność ludzi; wprowadza...

zobacz więcej

24 marca uchwalony został przez Sejm Narodowym Dniem Życia. Jest on obchodzony już po raz piętnasty. Z tej okazji ulicami Warszawy przeszedł dziś Narodowy Marsz Życia, którego uczestnicy, jak co roku, demonstrowali swoje poparcie dla pełnej ochrony życia dzieci od momentu poczęcia.

List do uczestników Marszu wystosował prezydent Rzeczypospolitej, Andrzej Duda. „Konstytucyjna ochrona życia ludzkiego jako najwyższej wartości winna być przedmiotem pogłębionej i nieustannej refleksji” – napisał prezydent.

„Dlatego chcę w tym szczególnym dniu podziękować wszystkim, którzy angażują się w dyskusję nad tym ważnym problemem broniąc zwłaszcza prawa do życia najsłabszych w tym dzieci nienarodzonych. Jestem głęboko przekonany, że działania te przyniosą efekt w postaci rosnącej świadomości społecznej i otwarcia się na dar życia postrzeganego zawsze jako wielkie dobrodziejstwo” – czytamy w liście Andrzeja Dudy.

Jak poinformowali organizatorzy, uczestnicy marszu domagali się także jak najszybszego przyjęcia przez Sejm w formie ustawy obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję” oraz wypowiedzenia przez nasze państwo Konwencji Stambulskiej i zaproponowania Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny.

„W trakcie Narodowego Marszu Życia chcemy przede wszystkim dać wyraz naszym marzeniom, nadziejom, ale także determinacji. Marzeniom o lepszym świecie beż zabijania, także tych jeszcze nienarodzonych, bez przemocy i nienawiści” – napisali organizatorzy Marszu.

„To przygotowanie ofiar dla pedofilów”. Protest rodziców przeciw Karcie LGBT+

– Trzeba to powiedzieć wprost. Te standardy edukacji seksualnej to przygotowanie ofiar dla pedofilów. I to właśnie szykują nam rządcy Warszawy....

zobacz więcej

„Będziemy wprost upominać się o konkretne działania władz, obiecane i deklarowane, a obecnie zaniechane, które stanowią bardzo ważne elementy budowania w naszym kraju sprawiedliwego ładu społecznego, w którego centrum jest godność człowieka i prawa rodziny” – czytamy w informacji opublikowanej na Facebooku.

Jak wyjaśniono, obok „jak najszybszego przyjęcia przez Sejm w formie ustawy obywatelskiego projektu »Zatrzymaj aborcję«, pod którym podpisało się ponad 800 tysięcy obywateli” chodzi między innymi również o wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej. Środowiska rodzin i hierarchowie Kościoła wielokrotnie oceniali ten dokument, podpisany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, jako szkodliwy, mówiąc między innymi o „kolonizacji ideologicznej”.

Uczestnicy, wśród których były liczne rodziny oraz przedstawiciele organizacji pro-life z całej Polski, reagowali również na niedawną inicjatywę samorządowych władz Warszawy dotyczącą realizacji postulatów politycznych środowisk LGBT.

Partner Biedronia: Każdy homofob zostanie ukarany, z więzieniem włącznie

– Wprowadzimy takie przepisy, że każdy homofob, który żeruje na najniższych instynktach i zagraża bezpieczeństwu osób LGBT, zostanie ukarany, z...

zobacz więcej

Obok transparentów „Kocham Cię życie” „Tak dla życia”, „Głośmy radość życia, niesiono takie, które głosiły „Polska rodziną silna”, „Genderyzm to dewiacja” czy „Ręce precz od naszych dzieci”.

– Rozbudzanie seksualizacji to niszczenie dzieci, bo one nie będą potem wiedziały, jakie są istotne, trwałe wartości w życiu. Dziecku się nie daje na przykład broni do ręki, bo jest wolne i powinno ją mieć. Dziecko musi w swoim czasie dojrzeć do takich rzeczy – tłumaczył jeden z uczestników Marszu.

Wymarsz poprzedziła msza św. w stołecznym kościele Św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Przed wyruszeniem odśpiewano hymn narodowy, po którym odczytany został list prezydenta.

Uczestnicy marszu nieśli transparenty z napisami m.in. „Polska rodziną silna”; „głośmy radość życia”; „miłosierni za nienarodzonych”; „miłość zwycięży” czy też „Ruch Prawdziwa Europa za życiem”.

źródło:
Zobacz więcej