Rzecznik PO do polityka Wiosny: Porównanie ludzi do śmieci to „nowa jakość”?

Rzecznik PO Jan Grabiec (fot. arch. PAP/Marcin Obara)

Jesteśmy partią proekologiczną. Ale jedną kwestię odrzucamy jako Wiosna. To jest recykling polityków – napisał na Twitterze polityk Wiosny – prywatnie partner Roberta Biedronia – Krzysztof Śmiszek. Odpowiedział mu rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec: „Porównanie ludzi do śmieci to »nowa jakość«?”.

Partner Biedronia: Każdy homofob zostanie ukarany, z więzieniem włącznie

– Wprowadzimy takie przepisy, że każdy homofob, który żeruje na najniższych instynktach i zagraża bezpieczeństwu osób LGBT, zostanie ukarany, z...

zobacz więcej

Partner założyciela Wiosny, który będzie liderem listy tej partii do Parlamentu Europejskiego w okręgu dolnośląsko-opolskim napisał, że jego partia jest „proekologiczna”.

„Jesteśmy partią proekologiczną. Ale jedną kwestię odrzucamy jako Wiosna. To jest recykling polityków! Ci sami ciągle wymieniają się stołkami. Raz do Sejmu, raz do PE, a raz do Senatu. Koniec z tym!” – napisał.

Do słów tych odniósł się rzecznik Platformy Jan Grabiec. „Porównanie ludzi do śmieci to »nowa jakość«?” – pytał Śmiszka.

Słowa polityka Wiosny skomentował również wiceszef PSL Adam Struzik. Oświadczył, że „ludzie, nawet jeśli są politykami, nie są odpadami”.

Wpis Śmiszka skomentowali też inni użytkownicy Twittera, którzy przypomnieli, że z list Wiosny do Parlamentu Europejskiego startują politycy, którzy często zmieniali formacje i startowali w różnych wyborach.

Internauci przypomnieli też ostatnie słowa lidera Wiosny Roberta Biedronia, w których polityk zapewniał, że wygra wybory do PE. Oświadczył przy tym, że z mandatu zrezygnuje wraz z wyborami do polskiego parlamentu. – Oczywiście, że obejmę (mandat europosła) i będę sprawował ten mandat do momentu, w którym wystartujemy do polskiego parlamentu, ponieważ jestem liderem listy – mówił Biedroń.

źródło:
Zobacz więcej