RAPORT

Kampania 2020

PŚ w skokach: Żyła jednak poza podium w Planicy

Piotr Żyła zajął w Planicy 4. miejsce (fot. PAP/EPA/ANTONIO BAT)

Japończyk Ryoyu Kobayashi zwyciężył w ostatnim w tym sezonie konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Piotr Żyła nie utrzymał miejsca na podium, kończąc rywalizację na czwartej pozycji.

Horngacher odchodzi. Już wiadomo, kto będzie nowym trenerem

Dotychczasowy trener polskich skoczków narciarskich Stefan Horngacher poinformował po zawodach Pucharu Świata w Planicy, że rozstaje się z kadrą i...

zobacz więcej

Kobayashi, który w pierwszej serii pobił rekord skoczni Letalnica, uzyskując 252 m, wygrał zdecydowanie, wyprzedzając Słoweńca Domena Prevca i Niemca Markusa Eisenbichlera.

Dawid Kubacki zajął szóste miejsce, Kamil Stoch – 11, a Jakub Wolny – 12.

Kobayashi triumfował w sumie w 13 konkursach w sezonie. Już wcześniej zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, był najlepszy w Turnieju Czterech Skoczni, a także cyklu Raw Air. W niedzielę zdobył jeszcze jedno trofeum – małą Kryształową Kulę w lotach, wyprzedzając Eisenbichlera.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kobayashi wyprzedził Austriaka Stefana Krafta oraz trzech Polaków – Stocha, Żyłę i Kubackiego. Polacy, triumfatorzy sobotniego konkursu drużynowego, zdobyli Puchar Narodów.

źródło:

Zobacz więcej