Groźny upadek w rejonie Orlej Perci. Turystę zabrał śmigłowiec

Zimą korzystanie z zabezpieczeń w postaci łańcuchów jest trudniejsze niż latem (fot. pixabay/jarekgrafik)

W rejonie Koziej Przełęczy Wyżniej w Tatrach turysta pośliznął się na śniegu i spadł w stronę Pustej Dolinki. Ratownicy TOPR przetransportowali poszkodowanego śmigłowcem do zakopiańskiego szpitala – poinformował w sobotę ratownik dyżurny Krzysztof Długopolski.

Turysta spadł z Orlej Perci prosto w przepaść. Zginął na miejscu

Tragedia w Tatrach. Z Orlej Perci oderwał się turysta. Nie przeżył upadku z dużej wysokości. To pierwszy wypadek śmiertelny po polskiej stronie od...

zobacz więcej

– Turysta przeżył upadek. Jest przytomny. Został przetransportowany do szpitala, gdzie przejdzie badania – dodał Długopolski.

Kozia Przełęcz Wyżna jest położona na wysokości 2240 m n.p.m. w masywie Koziego Wierchu. Oddziela od siebie wierzchołek Koziego Wierchu (2291 m) od Kozich Czub (2266 m). Jej północno-wschodnie zbocza opadają do Dolinki Koziej, południowo-zachodnie do Pustej Dolinki.

W sobotę w Tatrach panuje słoneczna pogoda zachęcająca do górskich wypraw. Należy jednak mieć na uwadze, że w wyższych partiach gór panują zimowe warunki. Wejście na zalegający na szlakach zmrożony śnieg może skutkować niebezpiecznym poślizgnięciem i upadkiem z dużej wysokości.

W Tatrach obowiązuje pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego.źródło:

Zobacz więcej