RAPORT

Tusk kontra Tusk

Premier Morawiecki: Nie chcę być premierem możnych tego świata

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z wyborcami w Strzelinie (fot. PAP/Jan Karwowski)
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z wyborcami w Strzelinie (fot. PAP/Jan Karwowski)

– Chcę być premierem zwykłych ludzi; premierem, który zapewnia lepszy los, coraz bardziej europejskie zarobki wszystkim Polakom. Nie chcę być premierem możnych tego świata – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas kampanijnego spotkania z mieszkańcami Strzelina (woj. dolnośląskie).

Jarosław Kaczyński: Teraz jest czas próby, wysiłku i pracy, a zwycięstwo przyjdzie

Konwencja regionalna PiS z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego rozpoczęła się w sobotę we Wrocławskim...

zobacz więcej

– Nie chcę służyć tym, którzy Polski nie mają na pierwszym miejscu, którzy nie patrzą na zwykłych ludzi, emerytów, ludzi, którzy czasami nie mogli końca z końcem związać – mówił szef rządu.

Zaznaczył, że PiS potrafiło „wydobyć” pieniądze, z których zostały sfinansowane programy socjalne PiS, pieniądze, które „ktoś wcześniej rozkradał, marnotrawił”. – To wielkie marnotrawstwo, te choroby toczące nasz budżet w latach (rządów) naszych poprzedników, to przyzwolenie na mafie VAT-owskie. To wtedy występowało i my chcieliśmy i potrafiliśmy to zmienić – powiedział premier. Jak mówił, „to nie jest przypadek, że te blisko 100 mld” zł, czyli – jak mówił – „jedna czwarta polskiego budżetu”, PiS było w stanie przeznaczyć „po prostu dla ludzi”.

Przekonywał, że programy z „piątki PiS” wywołały też „pozytywne zdumienie” polityków w Brukseli, że „pozytywnie przekładają się na gospodarkę”. – Bo te programy są spójne. My patrzymy na społeczeństwo, gospodarkę i na państwo jako na jedną całość. Państwo ma pomagać społeczeństwu i przedsiębiorcom, by się bogacili, by mieli wyższe zarobki, wyższe emerytury – powiedział Morawiecki.

– Musimy wyjść do ludzi, rozmawiać, przekonywać, pokazywać nasze racje i pokazywać, co zrobiliśmy już dla Polaków i co jeszcze chcemy zrobić – powiedział premier Morawiecki.

– Kiedy będziemy ponownie wybrani, zrobimy kolejne wielkie kroki po tych, które już dokonaliśmy; te kroki zmienią dalej Polskę, uczynią Polskę bardziej sprawiedliwą, jeszcze silniejszą, bezpieczniejszą, dostatnią – zapewnił. Obiecał „podążanie drogą ku uczciwości i wiarygodności, ku nowym zwycięstwom, ku silnej, pięknej i sprawiedliwej Polsce”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej