Jarosław Kaczyński: Teraz jest czas próby, wysiłku i pracy, a zwycięstwo przyjdzie

– Droga do sprawiedliwej Polski to droga do poprawy losu Polaków – podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji regionalnej partii we Wrocławiu. – Teraz jest czas próby, wysiłku, determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie – mówił, apelując o mobilizację wyborczą.

Polacy popierają „piątkę Kaczyńskiego”. Propozycje podobają się również wyborcom PO

Polacy popierają propozycje programowe określone w tzw. piątce Kaczyńskiego – wynika z badania panelu badawczego Ariadna. Wśród zwolenników nowego...

zobacz więcej

Prezes PiS podkreślił, że celem jego partii jest „sprawiedliwa Polska”. W tym kontekście Kaczyński stwierdził, że rządowi PiS udało się doprowadzić m.in. do tego, że wiele rodzin po raz pierwszy wyjechało na wakacje i nie odbiera się rodzinom dzieci z powodu biedy.

– To tylko przykłady, a przecież przed nami nowa piątka, „piątka PiS”; ona bardzo rozszerzy to wszystko, co uczyniliśmy dotąd. Powtarzam – ta dobra droga do sprawiedliwej Polski, to droga dla Polaków, to droga poprawy ich losu – oświadczył prezes PiS.

Prezes Kaczyński postawił też pytanie, które – jak mówił – muszą postawić sobie też Polacy. – Czy ta droga ma być kontynuowana? Żeby była kontynuowana, to musimy umieć zwyciężać, w tych najbliższych majowych, europejskich wyborach, w tych jesiennych – parlamentarnych, w tych w 2020 r. – prezydenckich – podkreślił lider PiS.

Jak dodał, aby PiS nadal kontynuował reformy w kraju, musi mieć możliwości.

– Jeśli tak się nie stanie, to Polska zacznie się cofać. Nasi przeciwnicy z całą pewnością, nawet gdyby chcieli, nie potrafiliby tej drogi kontynuować. Ale nie chcą, mówią, że nie chcą. Mówią, że mają zamiar to wszystko zmienić, że mają zamiar zniszczyć naszą politykę społeczną, że mają zamiar zniszczyć także polską demokrację – powiedział prezes PiS.

– Musimy walczyć o duszę każdego Polaka; to jedyna droga do trzech zwycięstw, które są nam potrzebne, by Polska mogła się dalej zmieniać – powiedział Jarosław Kaczyński.

Zwrócił przy tym uwagę na medialną przewagę, jaką - jego zdaniem - ma opozycja. – Damy radę, ale wtedy, jeżeli będziemy potrafili, biorąc pod uwagę wielka przewagę medialną naszych przeciwników, dotrzeć do Polaków, powiedzieć im o tym, co się w Polsce dzieje. Bo przecież wielu w gruncie rzeczy ma mocno zamieszany obraz przez media, które na białe mówią czarne, a na czarne białe. Tych mediów jest niestety dzisiaj w Polsce sporo - zaznaczył prezes PiS.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że jego partia „nie dzieli Polaków na lepszych i gorszych”. – My nie mówimy o nikim, że jest moherowym beretem, chociaż w samym noszeniu moherowego beretu nic złego nie ma, ale wiadomo, że chodzi o symbol, o konserwatywne poglądy. My nie wysyłaliśmy ABW przeciwko ludziom, którzy prowadzili stronę, na której się troszkę wyśmiewano, żartowano z prezydenta Komorowskiego – zauważył.

– My praktykujemy demokrację. Wchodząc tutaj słyszałem „konstytucja”; tak, my jesteśmy formacją, która przestrzega konstytucji. Chodzi o to, żeby wiedzieli o tym także Polacy, żeby wiedzieli, że nie ma tak naprawdę żadnego przeciwskazania ku temu, by głosować na PiS, na zjednoczoną polską prawicę. Teraz jest czas próby, jest czas najwyższego wysiłku, determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie – powiedział Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński: Dla Polski nie ma innej alternatywy niż UE

– Polska jest sercem Europy i chodzi nam o to, aby w tym sercu uzyskać dla Polaków europejski poziom życia – powiedział lider PiS Jarosław...

zobacz więcej

Kampania nabiera tempa

W piątek w Radiu Wrocław premier Morawiecki zapowiedział, że sobotnia konwencja będzie „konwencją mobilizacyjną”. – Wchodzimy powoli w okres, w którym kampania (wyborcza do Parlamentu Europejskiego – red.) nabiera tempa – powiedział premier w Radiu Wrocław.

Po konwencji premier Morawiecki spotkał się z mieszkańcami w Strzelinie na Dolnym Śląska, zaś prezes PiS Jarosław Kaczyński pojechał na spotkanie do Wielunia (Łódzkie).

PiS zainaugurował kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego konwencją w Jasionce pod Rzeszowem, która odbyła się na początku marca. W jej trakcie zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach.

źródło:
Zobacz więcej