Broniarz straszy dzieci, Struzik nie może spać, a Biedroń rezygnuje

Prezes ZNP Sławomir Broniarz podczas konferencji prasowej (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Bohaterem tygodnia został szef ZNP Sławomir Broniarz, który straszył dzieci, że nie przepuści nikogo do kolejnej klasy. W pamięci zapisali się również politycy PSL i Robert Biedroń, który jeszcze nie zdobył mandatu europosła, a już obiecuje, że go odda.

Uczenie dzieci do lat 4 „zabawy w lekarza”. Co chce wprowadzić prezydent Trzaskowski

Twierdzenie, że standardy WHO namawiają dzieci w wieku 0-4 lata do „zabawy w lekarza”, to manipulacja – twierdzi prezydent Warszawy Rafał...

zobacz więcej

Sobota. Promocja LGBT i brak promocji do następnej klasy

Dzieci i ich rodzice mają się o co martwić. Rafał Trzaskowski chce im zrobić lekcje o seksie według standardów WHO. Z kolei Sławomir Broniarz nie chce ich przepuścić do kolejnej klasy. W sobotę dzieci i młodzież dowiedziały się, że nie warto już się uczyć. „(…) będziemy mieli w edukacji totalny kataklizm związany z rekrutacją albo zakończeniem kolejnych cykli edukacyjnych przez dzieci, uczniów polskich szkół” – mówił szef ZNP, zapowiadając strajk nauczycieli.

Niedziela. PSL – Poobrażaj Sobie Ludzi

– Polska bez polskiej wsi nie miałaby polskiej duszy. Jestem o tym przekonany – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa w Łowiczu. Premier dziękował rolnikom za ich wkład w walkę o wolność Polski i „za różne funkcje i role, które pełnią - gospodarza, kogoś, kto dba o tradycję, o kulturę”.

Daleko do tego dbania o kulturę rzecznikowi PSL Jakubowi Stefaniakowi, chociaż potrafił znaleźć w internecie obraz Józefa Chełmońskiego i przesłać go na Twitterze. Obraz podpisał „Młody Morawiecki po wydojeniu krowy i pracy cepem wypatruje boeinga PLL LOT”. Sugerował również, że premiera w młodości porwali Marsjanie. Galopującego rzecznika PSL próbowała powstrzymać prof. Krystyna Pawłowicz, którą bezceremonialnie Stefaniak zapytał „Pani Krysiu, a Pani co dzisiaj doiła?”. Po takich wyczynach w każdej szanującej się organizacji Stefaniak przestałby być jej rzecznikiem…

„To przygotowanie ofiar dla pedofilów”. Protest rodziców przeciw Karcie LGBT+

– Trzeba to powiedzieć wprost. Te standardy edukacji seksualnej to przygotowanie ofiar dla pedofilów. I to właśnie szykują nam rządcy Warszawy....

zobacz więcej

Poniedziałek. W Toruniu o rozwoju, w Warszawie o karcie LGBT+

…ale Władysław Kosiniak-Kamysz w poniedziałek stwierdził tylko, wyciągnie konsekwencje, jeśli sytuacja się powtórzy.

W Toruniu spotkało się ponad tysiąc przedstawicieli świata biznesu, polityki, nauki i kultury na XXVI Welconomy Forum in Toruń pod hasłem „Niepodległa – nowe wyzwania”. W panelu otwierającym forum uczestniczył m. in. minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Wśród tematów dwudniowego wydarzenia pojawiła się kwestia profilaktyki zdrowotnej i wagi badań przesiewowych, Centralny Port Komunikacyjny i rozwój transportu lokalnego. Rozmawiano także, z udziałem firmy Huawei, o rozwoju sieci 5G dającej możliwość przyśpieszenia rozwoju cywilizacyjnego Polski, ale i wynikających z tego zagrożeniach.

Przed warszawskim ratuszem kilkaset osób wzięło udział w proteście rodziców żądających od prezydenta Trzaskowskiego wycofania się z wprowadzenia do szkół edukacji seksualnej opartej na standardach WHO. Tymczasem w PSL…

Adam Struzik udostępnił skandaliczną grafikę porównującą prezesa PiS do Hitlera

Marszałek województwa mazowieckiego, wiceprezes PSL Adam Struzik, udostępnił na Twitterze grafikę porównującą Jarosława Kaczyńskiego do Adolfa...

zobacz więcej

Wtorek. Kosiniak-Kamysz rzuca kotwicę, Scheuring-Wielgus rzuca Petru

…trwa burza mózgów, co zrobić jeśli jest się członkiem Koalicji Pro-LGBT…

- Jesteśmy przeciwko małżeństwom homoseksualnym, a także przeciw adopcji dzieci przez pary tej samej płci – oświadczył Władysław Kosiniak-Kamysz. A nawet dodał, że jest konserwatywną kotwicą w KE. I jak to mają zrozumieć wyborcy PSL, którzy głosując na działaczy rzekomo konserwatywnego PSL mogą wybrać do europarlamentu entuzjastycznych wobec związków jednopłciowych polityków Nowoczesnej, Zielonych albo PO?

Wiosna przyszła po Joannę Sheuring-Wielgus. Posłanka jest politykiem po przejściach, wiele jej można zarzucić, ale nie wierność jednej organizacji. Do Sejmu weszła z Nowoczesną, potem była w kole Liberalno-Społeczni, zakładała partę Teraz! i wszystko to razem z Ryszardem Petru, a teraz… „Witaj w domu” – przywitał posłankę Robert Biedroń…

Środa. Struzik ma koszmary

Chociaż w Warszawie pozbawiono go ulicy, która stała się na nowo Aleją Armii Ludowej, to pamięć o śp. prezydencie Lechu Kaczyńskim trwa. Na wydziale prawa Uniwersytetu Gdańskiego odsłonięto pamiątkową tablicę przypominającą, że tragicznie zmarły prezydent RP pracował tam w latach 1972-1997.

Problemy ze snem ma marszałek województwa mazowieckiego, wiceprezes PSL Adam Struzik. Nieprzespane noce spędza na Twitterze, gdzie zamieścił grafikę porównującą Jarosława Kaczyńskiego do Adolfa Hitlera. Na zdjęciu Prezesa PiS ma dorysowany charakterystycznym wąs. „Nie da się spać” – wyjaśnił Struzik swoje postępowanie. Może trzeba spróbować liczyć barany…

Graś: wiedza o procederach wyłudzeń była powszechna

zobacz więcej

Czwartek. Światowy Dzień Poezji

W czwartek – pierwszy dzień kalendarzowej wiosny (nie mylić z Wiosną Biedronia) obchodzony jest również Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO. Z tej okazji Związek Pisarzy Katolickich po raz kolejny ogłosił Wiersz Roku. Kapituła nagrody nadała ten tytuł utworowi Marka Czuku pt. „Sonet III”

„(…) A jeśli Boga nie ma, kto wymyślił miłość, serca nićmi powiązał, zaszczepił sumienie, zliczył liczby, napisał prawa, które siłą spajają molekuły, gwiazdy i kamienie?”

- pyta poeta w nagrodzonym utworze. Nad istnieniem Boga ani sumienia nie zastanawia się natomiast założyciel Wiosny Robert Biedroń. Tego dnia postanowił pochwalić się zdjęciem z dwiema różnymi skarpetkami na nogach, które miało być wyrazem wsparcia dla osób z zespołem Downa. Zdjęcie skomentował Patryk Jaki, który sam jest ojcem czteroletniego Radka cierpiącego na to schorzenie: „Lewicowi politycy, którzy popierają aborcję eugeniczną – przez którą dzieci z ZD w wielu państwach już się nie rodzą – lansują się dziś na #ŚwiatowyDzieńZespołuDowna”.

Farsą, nie poezją, okazały się zeznania Pawła Grasia, byłego rzecznik rządu PO-PSL przed komisją śledczą ds. VAT. Graś albo nic nie pamiętał, albo zaprzeczał temu, co mówił na taśmach, które ujawnił portal tvp.info, ponieważ mówił to prywatnie. I wyszło na to, że prywatnie wiedział o działaniu mafii vatowskich, a jako polityk nic nie wiedział.

Zgodnie z nowym programem „PSL – Poobrażaj Sobie Ludzi (i nie przepraszaj)” Adam Struzik odmówił przeprosin za grafikę porównującą Jarosława Kaczyńskiego do Adolfa Hitlera. „Pozdrawiam wszystkich nienawistników, ludzi zawziętych, oszczerców, kłamców, pogardliwców, wszystkich bez elementarnego poczucia humoru” – napisał wiceszef PSL.

Piątek. Biedroń znowu to zrobi

Poczucia humoru nie brakuje na pewno Robertowi Biedroniowi. Lider Wiosny nie pozostawia złudzeń: powtórzy w Brukseli swój słynny manewr ze Słupska. Przyjmie mandat europosła i potem zrezygnuje, żeby kandydować do Sejmu. Zrobił już tak z mandatem radnego w Słupsku. Teraz zamierza powtórzyć swój happening. Tylko, czy to nie jest aby kpina z demokracji?

Adam Struzik porównywał Jarosława Kaczyńskiego do Hitlera, a Adam Michnik do Józefa Stalina. „Kaczyński posługuje się językiem stalinowskim. Kaczyński powiada jak Stalin: wraz z budownictwem socjalizmu zaostrza się walka klasowa” – mówił Michnik na Targach Książki w niemieckim Lipsku. Straszenie Hitlerem i Stalinem niewiele daje opozycji i jej mentorom – z nowego sondażu CBOS wynika, że w marcu poparcie dla rządu wyraża 40 proc. badanych, o 5 pkt. proc. więcej niż w lutym. Spadła do 25 proc. grupa przeciwników obecnego gabinetu, a zadowolonych, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki jest 49 proc. respondentów.

źródło:

Zobacz więcej