RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nożownik zaatakował księdza podczas mszy w Montrealu

Do ataku doszło w kościele pod wezwaniem świętego Józefa, największej świątyni w Kanadzie (fot. Wikimedia Commons/Jeangagnon)
Do ataku doszło w kościele pod wezwaniem świętego Józefa, największej świątyni w Kanadzie (fot. Wikimedia Commons/Jeangagnon)

W Montrealu ksiądz odprawiający mszę został raniony przez nożownika. Do ataku doszło w kościele pod wezwaniem świętego Józefa, największej świątyni w Kanadzie. Msza była transmitowana w katolickiej telewizji.

Nożownik ciężko ranił trzy kobiety w Norymberdze. Wciąż go szukają

Trzy kobiety zostały poważnie ranione ostrym przedmiotem w wyniku ataków w czwartek wieczorem w Norymberdze na południowym wschodzie Niemiec....

zobacz więcej

Rannego księdza przewieziono do szpitala, jego stan jest stabilny.

77-letni kapłan Claude Grou został pchnięty nożem przez 26-letniego meżczyznę. Napastnika zatrzymała ochrona, po czym oddała go w ręce policji. Mężczyzna jest znany policji. Władze nie ujawniły motywów ataku.

„Co za okropny atak” – napisał na Twitterze premier Kanady Justin Trudeau, życząc jednocześnie rannemu szybkiego powrotu do zdrowia.

Ksiądz Grou jest rektorem oratorium św. Józefa.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej