„Najważniejsze jest dobro dzieci i niezakłócony przebieg egzaminów”

– Najważniejsze jest dobro dzieci i niezakłócony przebieg egzaminów. Przecież młodzi ludzie przygotowują się do nich latami – przekonywała w „Gościu Wiadomości” Jadwiga Wiśniewska, europosłanka z PiS, komentując zapowiedzi strajku nauczycieli. Czesław Siekierski, europoseł z PSL ocenił, że nierozsądne było odkładanie rozmowy między nauczycielami a władzą.

Min. Zalewska: Musimy wypracować mechanizm stałego wzrostu płac dla nauczycieli

– Namawiam premiera do wypracowania mechanizmu, dzięki któremu nauczyciele będą z roku na rok zarabiać więcej. Chodzi o stałą podwyżkę –...

zobacz więcej

Trwa referendum strajkowe w szkołach. Od jego wyniku będzie zależeć, czy nauczyciele nie przyjdą do pracy 8 marca. Sytuację komentowali goście TVP Info.

– Najważniejsze jest dobro dzieci i niezakłócony przebieg egzaminów. Przecież młodzi ludzie przygotowują się do nich latami. Są kluczowe dla ich przyszłej kariery edukacyjnej – mówiła Jadwiga Wiśniewska, europosłanka z PiS. – Trzeba zrobić wszystko, żeby wyciszyć emocje i aby egzaminy się odbyły – przekonywała.

Czesław Siekierski, europoseł z PSL stwierdził, że nierozsądne było odkładanie rozmowy między nauczycielami a władzą. – Doprowadziło do tego, że nastąpiła pewna organizacja sprzeciwu. To będzie kosztowało więcej – dodał.źródło:
Zobacz więcej