„Jak tylko zmieni się władza, związki partnerskie będą przegłosowane”

Marsz Równości w Krakowie (fot. arch. PAP/Stanisław Rozpędzik)

Jak tylko zmieni się władza, związki partnerskie będą przegłosowane – powiedziała w programie „Rzecz o polityce” posłanka jednej z partii Koalicji Europejskiej Monika Rosa. Jej zdaniem, kwestia związków partnerskich staje się „zupełnie normalnym tematem”.

Jedna koalicja, sprzeczne postulaty. „PSL przeciwko małżeństwom homoseksualnym”

Jesteśmy przeciwko małżeństwom homoseksualnym, a także przeciw adopcji dzieci przez pary tej samej płci – oznajmił prezes PSL Władysław...

zobacz więcej

Monika Rosa, posłanka Nowoczesnej, mówiła w programie „Rzecz o polityce” m.in. o związkach partnerskich, edukacji seksualnej i wiceprezydencie Warszawy Pawle Rabieju.

– PSL już nawet mówi coś o związkach partnerskich, Grzegorz Schetyna powiedział, że stanie na czele Marszu Równości, więc temat związków partnerskich staje się takim zupełnie normalnym tematem – stwierdziła. Dodała, że „dopiero przy równości małżeńskiej czy adopcji dzieci mówimy o jakiś problemach”.

– Natomiast związki partnerskie stają się czymś tak zupełnie oczywistym, że myślę, że w pierwszych miesiącach pierwszej kadencji, jak tylko zmieni się władza, te związki partnerskie po prostu będą przegłosowane, skoro tak wszyscy o nich mówią – oceniła.

Rosa odniosła się także do PSL, które współtworzy Koalicję Europejską. Wielokrotnie ludowcy wypowiadali się krytycznie o LGBT. – Oni pozostają wierni swoim wartościom i taka partia konserwatywna, chadecka, nie PiS, potrzebna jest na scenie politycznej – stwierdziła.

Polityk PSL krytykuje słowa Rabieja. „Może adoptować sobie psa”

„Adopcja to nie prawo to przywilej w którym w pierwszej kolejności muszą być szanowane prawa dzieci. A pan Rabiej może adoptować sobie psa” –...

zobacz więcej

– Przypomnijmy, że w Wielkiej Brytanii to właśnie konserwatysta wprowadził równość małżeńską, ponieważ właśnie ta równość małżeńska jest (…) elementem takiego konserwatywnego światopoglądu, czyli utrzymania instytutu małżeństwa – powiedziała.

Monika Rosa została także zapytana o kartę LGBT, podpisaną przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Jej zdaniem, „edukacja seksualna powinna być przedmiotem obowiązkowym”.


Posłanka powiedziała także w trakcie rozmowy, że wiceprezydent Warszawy „Paweł Rabiej jest wyoutowanym gejem, jest w stałym związku”. – Nie dziwię się, że chce mieć dzieci. Każda kochająca się para, jeśli decyduje się na posiadanie dzieci, to po prostu chce je mieć – powiedziała.

źródło:
Zobacz więcej