Brudziński i Rafalska na liście PiS do PE w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim

– Idziemy do Europy z pokorą i szacunkiem, ale również z podniesioną głową i poczuciem własnej wartości – powiedział Joachim Brudziński, szef MSWiA, „jedynka” na liście PiS do PE w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim. Politycy PiS zaprezentowali w piątek w Szczecinie pełną listę kandydatów do PE z okręgu nr 13.

Znane są listy PiS w kolejnych okręgach

Europoseł Zdzisław Krasnodębski, wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska oraz posłanka Joanna Lichocka otwierają listę kandydatów...

zobacz więcej

Za Joachimem Brudzińskim znaleźli się europoseł Czesław Hoc oraz minister pracy i rodziny Elżbieta Rafalska. Czwarte miejsce na liście przypadło b. wiceministrowi gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, posłowi Jerzemu Maternie.

– Idziemy do Europy z hasłem „Polska sercem Europy” – powiedział dziennikarzom Brudziński.

– Hasło daje nam siłę do tego, żeby obok tej koniecznej – podkreślę to jeszcze raz – pokory, koniecznego szacunku mieć też wysoko podniesioną głowę, żeby iść do tej Europy z poczuciem dumy i poczuciem własnej wartości, bo system który reprezentuje Zjednoczona Prawica, ten system który dał PiS i Zjednoczonej Prawicy zwycięstwo w 2015 r. to wszystko, z czym poszliśmy do Polaków chcemy realizować również w UE. Tej Unii, która jest dla nas wartością i w której chcemy być i ją wzmacniać – mówił Brudziński.

– Te wszystkie opowieści, które za chwilę się rozlegną, te wszystkie – przepraszam za wyrażenie – dyrdymały, które za chwilę się rozlegną o jakimś rzekomym polexicie, jak to PiS będzie Polskę z UE wyprowadzać są funta kłaków warte – kontynuował Brudziński.

Kruk, Mazurek i Solis na liście kandydatów PiS do PE w okręgu lubelskim

Posłanka i wicemarszałek Sejmu Elżbieta Kruk, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek oraz radny sejmiku wojewódzkiego Tomasz Solis...

zobacz więcej

– Liczy się jedno, aby UE była realną wartością opartą o te korzenie, o których mówił pan wojewoda Dajczak, o realne wartości, które przyświecały ojcom założycielom, to musi trwać na fundamencie wartości, który wywodzimy ze Starego i Nowego Testamentu, filozofii greckiej i prawa rzymskiego. Innych wartości nie ma, cała reszta jest czystą mrzonką, jest bajką mydlaną – dodał Brudziński.

Tu zawsze jest trochę bardziej pod górkę

Elżbieta Rafalska podkreśliła, że okręg zachodniopomorsko-lubuski jest niezwykle trudny dla Zjednoczonej Prawicy.

– Tu zawsze jest trochę bardziej pod górkę, stąd ta mobilizacja i potrzeba zbierania każdego głosu(...), wystawienie polityków sprawdzonych w polityce i sprawdzonych zawodowo, a równocześnie z dużym potencjałem – dodała.

Jak przekonywała, PiS idzie do UE z silną kartą, jaką jest polityka społeczna rządu.

– Idziemy z doświadczeniem sprawdzonej, skutecznie prowadzonej polityki społecznej i kraje UE cenią nas za to, a niektóre nawet doceniając, nagradzały nasze rządowe programy, które są naprawdę niezwykle skuteczne – powiedziała.

Beata Szydło przedstawiła kandydatów PiS w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. „Znane nazwiska”

Wicepremier Beata Szydło, eurodeputowany Ryszard Legutko i wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki otwierają listę kandydatów PiS w wyborach do...

zobacz więcej

– To Eurostat mówi, że Polska, właśnie przez wprowadzenie swojej polityki społecznej, tak skutecznie likwiduje ubóstwo, najlepiej w Europie – kontynuowała Rafalska.

– Albo dane Instytutu Luksemburskiego, które mówią, że najlepiej w Europie i wśród krajów świata wyróżniamy się zdecydowanym zmniejszeniem nierówności społecznych, ograniczeniem ubóstwa bezwzględnego, zarówno wśród dzieci, młodzieży, poprawieniem jakości życia Polaków, bo przecież w polityce głównie o to chodzi – dodała.

Piąte miejsce na liście zajmuje wiceminister środowiska Małgorzata Golińska, a szóste poseł Michał Jach. Na siódmym miejscu znalazł się radny sejmiku zachodniopomorskiego Michał Kamiński, a na ósmym radna sejmiku lubuskiego Helena Hatka. Listę zamykają zachodniopomorska radna Małgorzata Jacyna-Witt oraz wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

źródło:

Zobacz więcej