Awaria w pralni centrum handlowego. Rozszczelnił się zbiornik z chemikaliami

Ewakuowano blisko 500 osób (fot. Shutterstock/Pajor Pawel)

Trzy osoby podtruły się oparami w gorzowskiej galerii handlowej Nova Park. Doszło do rozszczelnienia zbiornika z substancjami chemicznymi w pralni. Ewakuowano ok. 500 osób, obiekt został zamknięty.

Wypadek w Brzesku. Samochód dostawczy potrącił chłopca

15-letni chłopiec został potrącony przez samochód dostawczy w Brzesku, w województwie małopolskim. – Nastolatek trafił do szpitala. Policja...

zobacz więcej

– Doszło do rozszczelnienia zbiornika z substancją chemiczną w pralni – przekazał portalowi tvp.info rzecznik prasowy PSP w Gorzowie Wlkp. kpt. Dariusz Szymura. Oparami podtruły się trzy osoby i zostały przewiezione do szpitala. Jedna osoba w dalszym ciągu przebywa w ośrodku.

Podczas akcji gaśniczej straż pożarna prowadziła ciągły monitoring stężenia substancji chemicznej, która wydobyła się z rozszczelnionej instalacji na terenie obiektu i nie stwierdzono przekroczeń. Oznacza to m.in. że produkty spożywcze znajdujące się w sklepach na terenie NoVa Park są zdatne do użytku.

Z galerii ewakuowano ok. 500 osób, obiekt został zamknięty. Sprawa rozszczelnienia się instalacji z substancją chemiczną w pralni Renthoff Express jest obecnie wyjaśniana przez odpowiednie służby.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.


źródło:
Zobacz więcej