Policja dostanie nowe mundury galowe

Policjanci otrzymają nowe mundury galowe. Kolorem będą nawiązywać do umundurowania polskiej policji z dwudziestolecia międzywojennego.

„Kiedy dojdą do władzy, nie będzie podwyżek, tylko policja, gaz i gumowe kulki”

Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz przestrzega przed „namawiającymi do strajków” nauczycieli i przypomina o tym, że za poprzednich rządów...

zobacz więcej

Nadkomisarz Krzysztof Musielak z Komendy Głównej Policji podkreśla, że mundur jest granatowy, podobnie jak w okresie II Rzeczpospolitej; ma lamówki w kolorze chabrowym i srebrne obszycia. Również guziki nowego munduru nawiązują do przedwojennych.

Podkomisarz Krzysztof Błesznowski, naczelnik Wydziału Koordynacji Gospodarki Kwatermistrzowskiej Biura Logistyki Policji, podkreśla, że wprawdzie nowe mundury przypominają międzywojenne, ale są wykonane z nowoczesnych tkanin, które są lżejsze.

– Nowe mundury są bardziej dopasowane do sylwetki i mają zapewnić komfort podczas służby – zapewnił podkomisarz Błesznowski.

Policja przewiduje, że nowe mundury wyjściowe zastąpią dotychczas używane w ciągu kilku lat. Będą wymieniane wraz ze zużyciem dotychczas używanego typu umundurowania. Przedstawiciele policji zapewniają, że nowe mundury wyjściowe nie będą droższe niż używane dotychczas.

źródło:
Zobacz więcej