RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mecze Ekstraklasy w TVP jeszcze w tym sezonie

Wybrane mecze piłkarskiej Ekstraklasy tego sezonu zostaną pokazane w Telewizji Polskiej. TVP wykupiła sublicencję na transmisję jednego meczu w każdej kolejce. Poinformował o tym na konferencji prezes TVP Jacek Kurski. Wcześniej Telewizja Polska nabyła prawa do transmisji meczów w dwóch kolejnych sezonach najwyższej klasy rozgrywkowej.

Wybrane mecze Ekstraklasy od przyszłego sezonu w TVP

Telewizja Polska podpisała umowę z Ekstraklasą SA na krajowe transmisje telewizyjne rozgrywek w sezonach 2019/20 i 2020/21. Na antenach TVP będzie...

zobacz więcej

– Pokażemy 11 meczów ostatnich 11 kolejek Ekstraklasy. Jest to możliwe na mocy zakupienia sublicencji od dotychczasowego posiadacza praw – nc+. Zaczynamy już w niedzielę, 31 marca, superhitem Wisła Kraków – Legia Warszawa – powiedział prezes TVP. Mecz będzie transmitowany od godz. 18 na TVP2 i TVP Sport.

– Drugim meczem będzie spotkanie w środę 3 kwietnia o 20.30 na TVP1 i TVP Sport między Legią Warszawa i Jagiellonią Białystok – dodał Jacek Kurski.

Prezes TVP podkreślił, że w przypadku spotkań w dwóch kolejnych sezonach „Ekstraklasa zobowiązała się, że tak będzie dostosowywać godziny meczów, by ten topowy mecz danej kolejki pasował nam idealnie do ramówki”. Chodzi tu o sobotę lub niedzielę o godz. 17.30.

TVP w grudniu podpisała umowę z Ekstraklasą SA na transmisje rozgrywek w sezonach 2019/20 i 2020/21. Na antenach TVP będzie można w każdej kolejce obejrzeć jedno hitowe spotkanie.

Jacek Kurski przypomniał także o niedawnym zakupieniu sublicencji do transmisji wyścigów Formuły 1. Od tego sezonu ponownie startuje w nich Robert Kubica.

źródło:
Zobacz więcej