Czołowe zderzenie autobusów w Ghanie. Nie żyje kilkadziesiąt osób

Media twierdzą, że w każdym z autobusów znajdowało się ponad 50 osób (fot. Jacob Silberberg/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Co najmniej 60 osób poniosło śmierć w zderzeniu czołowym dwóch autobusów komunikacji publicznej w środkowej Ghanie – poinformowała lokalna policja. Według mediów jest wielu rannych.

Porwał autobus z dziećmi i go podpalił. 14 osób w szpitalu

14 osób, w tym 12 dzieci, trafiło do szpitala koło Mediolanu. Pochodzący z Senegalu kierowca autokaru wiozącego uczniów na wycieczkę uprowadził go...

zobacz więcej

Media twierdzą, że w każdym z autobusów znajdowało się ponad 50 osób. Po zderzeniu jeden z pojazdów stanął w płomieniach.

Trwa ustalanie przyczyn wypadku. Na miejscu są służby ratunkowe.

Autobusy zderzyły się na północ od Kumasi, drugiego największego miasta w Ghanie. Droga, na której doszło do wypadku jest jedną z najważniejszych arterii komunikacyjnych kraju.

Agencja dpa zauważa, że w afrykańskich państwach często dochodzi do wypadków drogowych. Powodowane są one często przekraczaniem prędkości przez kierowców, problemami technicznymi pojazdów i złym stanem dróg. Portal africanews.com zastrzega jednak, że „sieć drogowa w Ghanie znacząco się poprawiła i rzadko jest powodem wypadków”.

źródło:

Zobacz więcej