Dożywocie za zabójstwo matki. Była wiceprokurator okręgową

Wyrok nie jest prawomocny (fot. PAP/Marcin Onufryjuk)

Karę dożywocia wymierzył krakowski sąd 29-letniemu Przemysławowi J., oskarżonemu o zabójstwo swojej matki. Anna J. była wiceprokurator okręgową w Krakowie. Sąd skierował też Przemysława J. na terapię w związku z zaburzeniami osobowości. Wyrok nie jest prawomocny.

Zadźgał żonę w sądzie przed rozprawą rozwodową

Obywatel USA został aresztowany po tym, jak w sądzie w Tokio zamordował swoją żonę. Mężczyzna próbował następnie popełnić samobójstwo.

zobacz więcej

Uzasadnienie wyroku jest niejawne. Cały proces również toczył się za zamkniętymi drzwiami, o co wnioskowała obrona oskarżonego.

Do zabójstwa doszło w styczniu 2016 r. nad ranem w mieszkaniu na zamkniętym osiedlu w Krakowie. Policja przyjęła zgłoszenie, że w jednym z krakowskich bloków słychać było krzyk kobiety, a chwilę po tym z mieszkania wyszedł mężczyzna poplamiony krwią. Na miejsce przyjechał pluton alarmowy i kilka radiowozów.

Mężczyzna wsiadł do samochodu i zaczął uciekać. Po drodze miał wypadek i przesiadł się do innego samochodu, którego kierowcę sterroryzował atrapą broni.

Uciekając tym samochodem, uderzył w autobus komunikacji miejskiej, potem spowodował inną kolizję, w końcu zaczął uciekać pieszo.

Ścigający go policjanci wzywali mężczyznę do odrzucenia broni, ale 29-latek tego nie zrobił. Padły strzały ostrzegawcze, ale ostatecznie mężczyzna został obezwładniony przy pomocy paralizatora. Był pod wpływem alkoholu.

Jak ustalono, Przemysław J. zadał matce kilkadziesiąt ciosów nożem. Postawiono mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Nie odniósł się do tego zarzutu.

Śledztwo przejęła Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Z opinii biegłych lekarzy wynikało, że oskarżony zdawał sobie sprawę ze swojego działania i mógł zapanować nad swoim postępowaniem.

źródło:

Zobacz więcej