Policja zatrzymała dwie Bułgarki, które okradały turystów w Krakowie

Przyłapane na kradzieży. Nagranie z monitoringu. Policja ostrzega (fot. Policja małopolska)

Dzięki monitoringowi i reakcji ochroniarza w sklepie, policjanci zatrzymali dwie Bułgarki, które od kilku miesięcy okradały turystów w Krakowie. Do kradzieży dochodziło, gdy odwiedzający miasto robili zakupy.

Żona włamała się do garażu i okradła męża. Grozi jej 10 lat więzienia

Mieszkaniec gm. Łuków zawiadomił policjantów, że ktoś włamał się do jego garażu, a następnie ukradł z samochodu portfel z dokumentami i pieniędzmi....

zobacz więcej

Rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował, że funkcjonariusze od kilku tygodni pracowali nad ustaleniem złodziejek kieszonkowych działających w centrum miasta.

Z zabezpieczonych nagrań i zeznań poszkodowanych wynikało, że mogą to być dwie Bułgarki. Były elegancko ubrane, udawały zainteresowane zakupami klientki.

Do prawdziwych klientek podchodziły na tyle blisko, aby z plecaka lub torebki wyjąć im portfel. Kradzież w jednym ze sklepów zarejestrował monitoring. Ochroniarz, który widział nagranie, wezwał policjantów.

Zatrzymane 28- i 35-latka trafiły na komisariat na przesłuchania.

Z ustaleń wynika, że kobiety są w Polsce od grudnia. Od tego czasu dokonały co najmniej ośmiu kradzieży w centrach handlowych. Po przedstawieniu zarzutów dobrowolnie poddały się karze – grzywny uzgodnionej z prokuratorem.

Za kradzież grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina o czujności podczas zakupów, zwłaszcza w okresach przedświątecznych.

źródło:

Zobacz więcej