Dziewięć osób oskarżonych o nielegalny handel bronią

Za nielegalny handel bronią grozi do 10 lat więzienia (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk, zdjęcie ilustracyjne)

Białostocki wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej skierował do sądu akt oskarżenia wobec dziewięciu osób, którym śledczy postawili zarzuty m.in. nielegalnego posiadania i handlu bronią.

CBŚP i KAS przechwyciły rekordową ilość tytoniu pod Piasecznem

Prawie 70 ton tytoniu, z którego można wyprodukować 70 mln papierosów przechwycili funkcjonariusze CBŚP i KAS w magazynie w okolicach Piaseczna....

zobacz więcej

Według komunikatu Prokuratury Krajowej dowody wskazują na to, że w latach 2016-18 dochodziło do przypadków nielegalnego handlu bronią i amunicją m.in. w Sokołowie Podlaskim, Nurze, Szepietowie i Ciechanowcu. Wiodącą rolę w tym procederze odgrywało dwóch mężczyzn.

W sumie zarzuty w tej sprawie postawiono dziewięciu osobom. To m.in. nielegalny handel bronią, nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji oraz handel substancjami i przyrządami wybuchowymi. W ocenie prokuratury dwaj główni oskarżeni uczynili sobie z popełnianych przestępstw stałe źródło dochodów (co oznacza surowszą kwalifikację prawną).

Dwie osoby były w tej sprawie początkowo tymczasowo aresztowane; jedna jest w areszcie, wobec prawie wszystkich pozostałych stosowane są m.in. poręczenia majątkowe.

Za nielegalny handel bronią grozi do 10 lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej