RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Biedroń wie, że zostanie europosłem. Mówi, kiedy zrezygnuje z mandatu

Lider Wiosny Robert Biedroń o swoim starcie w wyborach do PE (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Lider Wiosny Robert Biedroń o swoim starcie w wyborach do PE (fot. PAP/Marcin Bielecki)

– Oczywiście, że obejmę (mandat europosła) i będę sprawował ten mandat do momentu, w którym wystartujemy do polskiego parlamentu, ponieważ jestem liderem listy – powiedział lider Wiosny Robert Biedroń. Polityk stwierdził też, że „nie po to robi Wiosnę, by być w Koalicji Europejskiej”.

Petru: Nie startuję do Parlamentu Europejskiego

– Nie kandyduję do Parlamentu Europejskiego. Kluczowe wybory to będą te do parlamentu, na jesieni – oświadczył Ryszard Petru. Lider partii Teraz!...

zobacz więcej

W TOK FM założyciel Wiosny mówił o swoim starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego i o perspektywie na jesienne wybory do Sejmu i Senatu.

– Odpowiadam za tę drużynę. Muszę mieć pewność, że ta drużyna dostanie się do PE i że to będą ludzie reprezentujący wartości – zapewniał Biedroń.

Dodał też, że gdyby teraz nie wystartował, „to osłabiłby drużynę”. – Po prostu bym nie wprowadził tych ludzi. Mówię to szczerze. Nie jestem jak inni politycy, którzy oszukują, wmawiają ludziom, że będą tam i później rezygnują – stwierdził.

Polityk powiedział też, że nie wiąże politycznych planów z Koalicją Europejską.

– Nie po to robię Wiosnę, żeby być w Koalicji Europejskiej czy jakiejkolwiek innej w przyszłości; Wiosna ma kompletnie inny program – zaznaczał.

źródło:
Zobacz więcej