Petru: Nie startuję do Parlamentu Europejskiego

Petru oświadczył, że nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

– Nie kandyduję do Parlamentu Europejskiego. Kluczowe wybory to będą te do parlamentu, na jesieni – oświadczył Ryszard Petru. Lider partii Teraz! wskazywał też, że „trudno startować z koalicji, gdzie nie chcą Joanny Scheuring-Wielgus”.

Joanna Scheuring-Wielgus opuszcza Ryszarda Petru

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus wystartuje z drugiego miejsca na warszawskiej liście Wiosny do PE – poinformował lider ugrupowania Robert...

zobacz więcej

Posłanka Teraz! wystartuje z drugiego miejsca na warszawskiej liście Wiosny do PE; wcześniej spekulowano, że będzie kandydatką Koalicji Europejskiej.

– Nagle okazało się, że jest zbyt liberalna (Scheuring-Wielgus) i nie pasuje do formuły konserwatywno-ludowej w KE – powiedział Petru w RMF FM.

Petru był również pytany o samą ideę Koalicji Europejskiej. – To dobry koncept, realizowany w sposób niedoskonały – mówił dodając, że tę koalicję popiera.

Skrytykował jednocześnie PSL, które współtworzy KE. – Nie chciałbym, żeby wyłączną twarzą Polski w PE była twarz PSL-owca, to nie jest coś, z czego powinniśmy być dumni – mówił.

Pytany o legalizację małżeństw homoseksualnych odparł, że jest zwolennikiem wyłącznie związków partnerskich.

źródło:
Zobacz więcej