„Rodzice powinni wychowywać dzieci, jak uważają”. Mieszkowski: To ideologia Putina

– To jest ideologia Putina, proszę pana – powiedział w TVP Info poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski. Odniósł się w ten sposób do słów polityka PiS Ryszarda Telusa, który stwierdził, że rodzice powinni wychowywać dzieci zgodnie z własnym uznaniem, a nie postulatami środowisk LGBT. Mieszkowski porównał też sprzeciw wobec Karty LGBT+ do działań III Rzeszy i PRL.

Jaki o wpisie Biedronia: Bezczelność to mało powiedziane

„Lewicowi politycy, którzy popierają aborcję eugeniczną – przez którą dzieci z ZD w wielu państwach już się nie rodzą – lansują się dziś na...

zobacz więcej

Dyskusja dotyczyła żądań środowisk LGBT.

– To, że wy wprowadzacie to w Europie, to jest jedna sprawa, ale wy chcecie wprowadzić to w naszej Polsce (…) My jako rodzice jesteśmy przeciwko temu. Jako rodzice będziemy wychowywać dzieci jak my uważamy, a nie jak wy z Trzaskowskim na czele – mówił Telus.

Wypowiedź posła PiS przerwał Mieszkowski.

– To jest ideologia Putina, proszę pana. Proszę głęboko zajrzeć do literatury. W III Rzeszy homoseksualistów lokowano w koncentracyjnych obozach. W PRL-u urządzano marginalizację skrajną ludzi o homoseksualnej wrażliwości. I dzisiaj robicie to samo, niestety – mówił poseł Nowoczesnej.

źródło:
Zobacz więcej