Komornik zajmie mieszkanie Marcinkiewicza. Za alimenty

Były premier Polski Kazimierz Marcinkiewicz (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Komornik rozpoczął egzekucję mieszkania byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Jak informuje „Super Express”, wszystko przez „olbrzymie długi” polityka, związane z alimentami, których nie zapłacił byłej żonie Izabeli. – Zapewne nieruchomość będzie licytowana, abym mogła odzyskać dług – informuje Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz.

Kazimierz Marcinkiewicz nie wystartuje w wyborach przez alimenty? „Byłby obciążeniem”

Były premier Kazimierz Marcinkiewicz nie znajdzie się na listach Koalicji Europejskiej na wybory do europarlamentu – dowiedział się „Super...

zobacz więcej

Była żona Marcinkiewicza wielokrotnie mówiła w mediach o jego rosnącym długu wobec niej w związku z niepłaconymi przez niego alimentami. Politycy związani z Koalicją Obywatelską, z której list były premier miał startować do Parlamentu Europejskiego, mówili nieoficjalnie, że z tego powodu został on wykluczony jako kandydat na europarlamentarzystę.

Jak poinformował „Super Express”, 18 marca komornik wszczął egzekucję mieszkania polityka na warszawskiej Ochocie. Chodzi o lokal, w którym były premier mieszkał z Izabelą Olchowicz-Marcinkiewicz, a który teraz wynajmuje lokatorom.

„Dochód z najmu prawdopodobnie pokrywa w całości alimenty lub ich większą część, około 4 tys. zł, za tyle tam idzie wynajem” – powiedziała „SE” Olchowicz-Marcinkiewicz. Jak dodała, ma „informację od prawnika potwierdzającą wszczęcie egzekucji z dniem 18 marca”.

W artykule przypomniano też, że była żona Marcinkiewicza złożyła już wcześniej zawiadomienie do prokuratury „w sprawie uporczywego uchylania się od płacenia alimentów przez byłego premiera”.

Według byłej małżonki polityka jest on jej winny ok. 110 tys. zł.

źródło:
Zobacz więcej