Mosbacher: Program bezwizowy dla Polaków najpóźniej w przyszłym roku

Ambasador USA powiedziała, że zamierza doprowadzić do ruchu bezwizowego przed końcem swojej kadencji (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

Do objęcia Polski programem bezwizowym zamierzam doprowadzić przed końcem swojej kadencji; jeśli nie w tym, to na pewno w przyszłym roku – podkreśliła ambasador USA Georgette Mosbacher. Zwróciła się też do Polaków, by korzystali z szansy otrzymania wizy, przyczyniając się do obniżenia wskaźnika odmowy.

Zniesienie wiz do USA blisko jak nigdy dotąd

– Polska jeszcze nigdy nie była tak blisko zniesienia wiz do USA – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info Adrian Kubicki, rzecznik prasowy linii...

zobacz więcej

W Polsat News ambasador USA w Polsce była pytana, czy program bezwizowy dla Polaków stanie się rzeczywistością jeszcze za jej kadencji.

– Wiem, że wychodzę przed szereg, ale zamierzam doprowadzić do tego przed opuszczeniem Polski – zadeklarowała.

Wyraziła też nadzieję, że stanie się to w tym roku. – Na pewno, zanim wyjadę. Jeśli nie w tym roku, to na pewno w roku 2020 – dodała.

Mosbacher zwróciła się z prośbą do Polaków, by korzystali z szansy otrzymania wizy i odwiedzenia Stanów Zjednoczonych. Wyjaśniła, że to pomoże obniżyć wskaźnik odmowy przyznania wiz do koniecznych 3 proc. – Pomóżcie mi w tym – zaapelowała.

źródło:

Zobacz więcej