RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

CBŚP i KAS przechwyciły rekordową ilość tytoniu pod Piasecznem

Likwidacja magzynu z tytoniem (fot. KAS,CBŚP)
Likwidacja magzynu z tytoniem (fot. KAS,CBŚP)

Prawie 70 ton tytoniu, z którego można wyprodukować 70 mln papierosów przechwycili funkcjonariusze CBŚP i KAS w magazynie w okolicach Piaseczna. Wartość przechwyconego towaru według oficjalnych cen to około milion zł. Jednak, gdyby susz został przerobiony na papierosy, zysk przestępców mógłby wynieść co najmniej 15 mln zł.

Produkowali nielegalny tytoń na skalę przemysłową. Gang rozbity przez CBŚP

13 osób zajmujących się przestępstwami akcyzowymi zatrzymali policjanci kaliskiego CBŚP we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej i...

zobacz więcej

Funkcjonariusze CBŚP i KAS z Białegostoku namierzyli w okolicach Piaseczna magazyn, w którym zaopatrywali się producenci podrabianych papierosów.

Z informacji operacyjnych wynikało, że za dostawy tytoniu do nielegalnych fabryk może być odpowiedzialny 34-letni Marcina J. Informacje okazały się prawdziwe.

W wynajętej hali magazynowej, funkcjonariusze odkryli 456 kartonów z blisko 70 tonami wysokiej jakości suszu tytoniowego i profesjonalną maszynę do suszenia tytoniu. Z takiej ilości tytoniu można by wyprodukować 70 mln papierosów. Ich sprzedaż oznaczałaby dla producentów zysk od 15 do nawet 30 mln zł, gdyby trafiły, do któregoś z krajów zachodniej Europy.

Aby przetransportować tak dużą ilość nielegalnego towaru do magazynów depozytowych Służby Celno-Skarbowej, użyto aż sześciu tirów, eskortowanych przez policję z obawy przed odbiciem tak ogromnej ilości tytoniu.

Funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego Marcina J. oraz zabezpieczyli komputery, dokumenty i nośniki danych. Zebrane dowody mogą pozwolić ustalić dostawców i odbiorców ujętego mężczyzny.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Piasecznie, w której J. usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego w postaci przechowywania znacznych ilości wyrobów akcyzowych, za co grozi do sześciu lat więzienia. Mężczyzna został aresztowany, a śledczy zapowiadają kolejne zatrzymania.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej