Komendant SOP wszczął postępowanie w sprawie kierowcy ministra Brudzińskiego

Minister Brudziński złożył wyrazy uznania i szacunku dla funkcjonariuszy za ich profesjonalizm i odpowiedzialność (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)

Komendant Służby Ochrony Państwa wszczął postępowanie w sprawie kierowcy ministra spraw wewnętrznych i administracji, który przekroczył prędkość. Wcześniej szef MSWiA złożył wyrazy uznania policjantom, „którzy w sposób profesjonalny i odpowiedzialny dostrzegli zbyt prędko poruszający się samochód”.

Kierowca Brudzińskiego przekroczył prędkość. Minister: Wpłacę pieniądze na fundację

Jutro wpłacę 500 zł na Fundację „Nadzieja” – poinformował minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński. Obiecał, że zwróci większą uwagę na to, z...

zobacz więcej

Jak poinformował rzecznik Służby Ochrony Państwa ppłk SOP Bogusław Piórkowski, p.o. komendanta SOP płk Krzysztof Król wszczął postępowanie w sprawie kierowcy Brudzińskiego niezwłocznie po wykroczeniu. – Jest to standardowa procedura – podkreślił Piórkowski.

18 marca kierowca bmw, który wiózł ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego na odprawę służb mundurowych w Opolu, został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji w powiecie kluczborskim.

Jak poinformowała policja, w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h jechał 98 km/h. Według mundurowych kierowca bmw „został sprawdzony w policyjnym systemie informatycznym, z którego wynikało, że wcześniej nie popełnił żadnego wykroczenia drogowego”.

– Dlatego policjanci zastosowali środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia – powiedział asp. sztab. Dawid Gierczyk z kluczborskiej komendy. Dodał, że kierowca został pouczony. Wyrazy uznania dla policjantów złożył minister Joachim Brudziński.

– Panie komendancie, na pana ręce wyrazy uznania i szacunku dla podległych panu funkcjonariuszy policji, którzy w sposób profesjonalny i odpowiedzialny dostrzegli zbyt prędko poruszający się samochód – powiedział szef MSWiA do komendanta policji w Kluczborku:

– Mam nadzieję, że również będzie okazja, aby tych funkcjonariuszy wynagrodzić za to, że robią dobrze swoją robotę – dodał minister, który poinformował także, że przelał 500 zł jako darowiznę na rzecz Fundacji „Nadzieja”, która pomaga ofiarom wypadków drogowych.

źródło:

Zobacz więcej