„Biorą udział w czarnych marszach, a dzisiaj pokazują się w dwóch różnych skarpetkach. To hipokryzja”

– W Polsce m.in. Robert Biedroń i inne osoby, które dzisiaj lansują się na Światowym Dniu Zespołu Downa, też chcą, żeby było tak jak na Zachodzie, żeby te dzieci się de facto w Polsce nie rodziły. Ale nie przeszkadza im to lansować się z tymi skarpetkami. Moim zdaniem to jest hipokryzja – powiedział w programie „Minęła 20” Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.

Jaki o wpisie Biedronia: Bezczelność to mało powiedziane

„Lewicowi politycy, którzy popierają aborcję eugeniczną – przez którą dzieci z ZD w wielu państwach już się nie rodzą – lansują się dziś na...

zobacz więcej

– Zobaczyłem, że wielu polityków, którzy na co dzień popierają aborcję - i to tak daleko posuniętą jak w wielu krajach zachodnich, tzn. możliwość usuwania ciąży na każdym etapie - którzy biorą udział w czarnych marszach, dzisiaj, w Światowym Dniu Zespołu Downa, pokazują się w dwóch różnych skarpetkach, które są symbolem dwóch różnych chromosomów. Z jednej strony lansują się na Światowym Dniu Zespołu Downa, a z drugiej strony codziennie zwalczają te osoby w sposób wyjątkowo brutalny. Mówią, że należy wydać instytucjonalną, państwową zgodę na zabijanie tych dzieci – powiedział Patryk Jaki i podkreślił, że są państwa, gdzie dzieci z zespołem Downa przestały się już rodzić.

– W Polsce m.in. Robert Biedroń i inne osoby, które dzisiaj lansują się na Światowym Dniu Zespołu Downa, też chcą, żeby było tak jak na Zachodzie, żeby te dzieci się de facto w Polsce nie rodziły. Ale nie przeszkadza im to lansować się z tymi skarpetkami. Moim zdaniem to jest hipokryzja – ocenił Jaki.

źródło:
Zobacz więcej